Kategorie

Jak działa nowoczesny tartak? Sprawdzamy w programie „Fabryki w Polsce”

Jeśli ciekawi cię, jak wygląda praca nowoczesnego tartaku oraz w jaki sposób powstają hale namiotowe, oglądaj kolejny odcinek programu „Fabryki w Polsce” w TVS.

 

W kolejnym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przekonamy się, jak działa nowoczesny tartak i odwiedzimy produkcję hal namiotowych. Emisja programu rozpocznie się o 17:30 we wtorek 2 czerwca. W programie „Fabryki w Polsce” w TVS w każdy wtorek podglądamy procesy produkcji w polskich fabrykach.

Premierowe odcinki programu emitowane są w każdy wtorek o 17:30 w TVS.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

 

Jak działa nowoczesny tartak?

Popularność konstrukcji z drewna rośnie stale wraz z modą na domy drewniane, która natomiast trwa w Polsce od kilku lat. Drewno posiada niewątpliwe zalety – między innymi jest materiałem naturalnym i tworzy korzystny dla mieszkańców mikroklimat.

W programie „Fabryki w Polsce” zobaczymy, jak powstają elementy konstrukcji drewnianych, odwiedzając Tartak Witkowscy – rodzinną firmę z Rychłowic koło Wielunia, która od lat kultywuje pasję do drewna.

Moim celem, jako inżyniera-technologa drewna, jest przedłużyć drzewu życie – mówi Wacław Witkowski, współwłaściciel Tartaku Witkowscy. – Obecnie w formie drewna nieraz to życie jest o wiele dłuższe.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

Hale namiotowe od A do Z

Rozwój przedsiębiorstwa często wiąże się z potrzebą pozyskania nowych hal magazynowych. Wówczas rodzi się pytanie, czy inwestować w budowę nowego obiektu? A może wynająć powierzchnie magazynowe zlokalizowane w miejscach, które usprawnią procesy logistyczne?

Istnieje jednak jeszcze jeden alternatywny sposób na rozwiązanie tego dylematu – hale namiotowe, będące drugim bohaterem najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce”. Hale namiotowe to lekkie i wytrzymałe konstrukcje z profili aluminiowych. Poszycie ścian wykonane jest na przykład z PCV, blachy trapezowej, a także płyty warstwowej.

Takie hale nie wymagają trwałych fundamentów. Na gruncie prawa budowlanego traktuje się je jako obiekty tymczasowe, które można postawić na okres do 180 dni. W tym czasie można przygotować niezbędne dokumenty, żeby zarejestrować halę jako obiekt trwale związany z gruntem. Ponadto budowa hal namiotowych przebiega bardzo szybko.

Aby sprawdzić, jak powstają, odwiedziliśmy firmę Pol-Plan z województwa wielkopolskiego.

 

Zapraszamy na premierowy odcinek programu „Fabryki w Polsce” już we wtorek o 17:30 w TVS.

 

ZOBACZ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Fabryki w Polsce: Jak wygląda cynkowanie ogniowe?

 

Marlena Borczyk

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żłobki i przedszkola się otwierają, ale szkoły zostają już zamknięte! Oceny tylko zdalnie [WIDEO]

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button