AlarmRegionWiadomość dnia

Trzy godziny do rejestracji auta! Wróciła obsługa w urzędach, wróciły gigantyczne kolejki! [WIDEO]

Przez ponad dwa miesiące wszyscy, którzy chcieli coś załatwić w wydziale uprawień komunikacyjnych UM w Katowicach, musieli cierpliwie czekać na zdalne załatwienie sprawy. Od dzisiaj mogą już przychodzić do urzędu osobiście, ale cierpliwość nadal jest w cenie.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Około 40 minut. -To nie tak długo chyba nawet. -Niedługo. Ale nie na prawo jazdy, na rejestrację. – I co pan o tym sądzi o tym, jak to dzisiaj wygląda? -Strasznie, bardzo długa kolejka – mówi Bogusław, mieszkaniec Katowic.

Ci, którzy chcieli zarejestrować samochód, czekali nawet trzy godziny. Katowicki urząd zdecydował, że od 1 czerwca uruchomi obsługę bezpośrednią mieszkańców w trzech wydziałach. To Wydział Uprawnień Komunikacyjnych, Biuro Obsługi Mieszkańca i Urząd Stanu Cywilnego. Te są czynne od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. Mieszkańcy muszą jednak liczyć się z obostrzeniami sanitarnymi, ograniczona jest także liczba osób, które mogą wejść do budynku.

Ci, którzy chcieli zarejestrować samochód, czekali nawet trzy godziny. Katowicki urząd zdecydował, że od 1 czerwca uruchomi obsługę bezpośrednią mieszkańców w trzech wydziałach
Ci, którzy chcieli zarejestrować samochód, czekali nawet trzy godziny. Katowicki urząd zdecydował, że od 1 czerwca uruchomi obsługę bezpośrednią mieszkańców w trzech wydziałach

– Nadal poszczególne wydziały pozostałe funkcjonują w sposób ograniczony. Także jeśli musimy coś załatwić np. w Wydziale Polityki Społecznej czy Wydziale Kształtowania Środowiska, nadal wcześniej musimy skontaktować się telefonicznie. Nadal rekomendujemy w tych przypadkach załatwianie swoich spraw przez internet – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta Katowice.

Przez internet można, ale zapisać się do kolejki, do Urzędu Miasta Ruda Śląska. Ten, podobnie jak w Katowicach, od dziś przyjmował mieszkańców. Wcześniejsze zapisy ułatwiają przepływ mieszkańców i nie tworzą się kolejki. Tu jednak także trzeba stosować się do pewnych nakazów.

 

– Ze względu na to, co się wokół dzieje przestrzegamy procedur, są środki dezynfekujące, mamy też mierzoną temperaturę przy wejściu do urzędu i zachowujemy odległość. Przepis, który mówi też o korzystaniu z maseczek, też jest stosowany w odniesieniu do petentów, którzy przychodzą – mówi Adam Nowak, Urząd Miasta Ruda Śląska.

1 czerwca bezpośrednią obsługę mieszkańców przywróciły też urzędy między innymi w Raciborzu czy Bielsku-Białej.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close