RegionWiadomość dnia

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Pandemia koronawirusa zmieniła praktycznie każdy aspekt naszego codzienne życia. Nauka zdalna, która została zastosowana w szkołach, nie była i nie jest swoistym novum tylko dla nauczycieli i rodziców. Dzieci naprawdę mimo starań, mogą sobie nie radzić bez normalnego spotkania ze swoim nauczycielem z trudnymi zagadnieniami, niektórych przedmiotów. Rzecznik Praw Dziecka apeluje.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– Wszyscy musieli się do tego przygotować, ale dzieci nasze miały największe z tym trudności. My, rodzice, też musieliśmy się w to włączyć, nagle się okazało, że matematyka, chemia i wiele innych przedmiotów musi nam wrócić do głowy, ale dzieci poniosły największe konsekwencje. – takie słowa padły na antenie Radia Zet z ust Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Słowa mądre, bo nie trzeba kończyć pedagogiki by wiedzieć, że młode umysły, które nagle musiały przenieść się z nauką do internetu, mogły sobie z różnymi tematami nie poradzić. Oczywiście wsparcie rodziców i nauczycieli było i jest nieodzowne, ale nie oddaje tego co dzieciom umożliwia szkoła. Stąd apel Rzecznika Praw Dziecka, by uczniów szkół w tym roku potraktować łagodniej niż zwykle, dodając ocenę wyżej każdemu z nich.

– Mój apel, jako Rzecznika Praw Dziecka jest taki, żeby nieco złagodzić te konsekwencje. A w jaki sposób? Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek, odpytań, po prostu zróbmy plus jeden. Proszę o to, aby oceny dla wszystkich uczniów w Polsce były plus jeden od Rzecznika Praw Dziecka i od was drodzy nauczycieleprosił Pawlak na antenie Radia Zet.  Wspominał też o nowym projekcie adwokata dla dziecka, który zakłada stricte reprezentowanie dzieci w sądach, bo takie funkcji w Polsce po prostu brakuje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: Polsat News, Radio Zet

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close