RegionWiadomość dnia

Komunikat: Pogotowie przeciwpowodziowe! Wojewoda śląski ostrzega!

Wojewoda Sląski o 16:30 ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie takich powiatów jak: bielskiego, pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego. Wszystko to jest związane z silnymi opadami deszczu, oraz podnoszącym się poziomem wód.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Ważny komunikat od wojewody śląskiego dotyczy bezpieczeństwa mieszkańca powiatów takich jak: bielski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. Wszystko to jest związane z silnymi opadami deszczu, które od wczoraj występują w naszym regionie. Dodatkowo poziom Wisły i Iłownicy podniósł się na tyle, że wojewoda zdecydował o 16:30 o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego.

– Zobowiązał też wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z ww. terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.
Najwięcej zdarzeń związanych z lokalnymi podtopieniami, bo 37, do tej pory odnotowano w Bielsku-Białej. Strażacy interweniują także w Pszczynie, Cieszynie i Żywcu. Łącznie odnotowaliśmy 65 wyjazdów strażaków do usuwania skutków ostatnich opadów. – brzmi treść komunikatu. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close