RegionWiadomość dnia

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Po pandemicznej izolacji, swoje podwoje otwiera chorzowskie zoo! Nastąpi to jutro, czyli w Dzień Dziecka! Pracownicy już zacierają ręce i czekają na tłumy dzieciaków i rodziców. Zoo opublikowało też nowy cennik na sezon letni 2020 r.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Lwy, tygrysy, żyrafy i jednorożce chyba się za Wami stęskniły. Ze względu na pandemię koronawirusa, chorzowskie zoo było zamknięte od dłuższego czasu dla odwiedzających. Wielki powrót nastąpi jutro, czyli w Dzień Dziecka. Pracownicy już zacierają ręce czekając na tłumy rodziców i dzieciaków. Jedyne co może przeszkodzić jutro w zwiedzaniu zoo, to pogada, która ostatnio pozytywnie nie nastraja.

Sląski Ogród Zoologiczny jest m.in. członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) i bierze udział w wymianach i transferze zwierząt z ponad 300 członkami tej organizacji. Ponad to. w chorzowskim zoo jest prawie 3 tys. zwierząt z ponad 300 gatunków, którymi opiekuje się na co dzień około 60 pracowników. Jak czytamy na łamach Dziennika ZachodniegoBudowa Śląskiego Ogrodu Zoologicznego trwała cztery lata. Pierwszym turystom zwiedzanie ogrodu w 1958 roku zajmowało pół godziny. Dziś potrzeba na to wielu godzin, a i tak może nie uda się nam zobaczyć wszystkich zwierząt w ciągu jednego dnia. – Samo zoo mieści się na 50 hektarach i jest trzecim co wielkości ogrodem zoologicznym w naszym kraju. Zoo będzie czynne codziennie aż do wrzesnia w godzinach od 9 do 18. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 10 zł, a roczny karnet dla odwiedzających tylko 100 zł.

Warto skorzystać z ponownego otwarcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i spędzić rodzinny czas w tej placówce, która jest chlubą naszego regionu. Oczywiście wszystkom z zachowaniem nowego reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: Dziennik Zachodni

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close