KrajRegionWiadomość dnia

Morawiecki blokuje publikację uchwały PKW. Koalicja Obywatelska grzmi

Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej informuje, że w poniedziałek zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktualnego premiera RP Mateusza Morawieckiego. Chodzi o blokowanie publikacji uchwały Państwowej Komisji Wyborczej.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej twierdzi, że to premier Mateusz Morawiecki jest osobą, która utrudnia przeprowadzenie wyborów w Polsce.  – Dzisiaj mija 21 dzień od kiedy premier Morawiecki zablokował publikację uchwały PKW. W poniedziałek wraz z grupą posłów Koalicji Obywatelskiej złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Morawieckiego – powiedział Tomczyk w TVN24. 

PKW wydało uchwałę 10 maja, czyli w dniu, w którym do wyborów prezydenckich nie doszło. Uchwała zakłada, że nie było możliwości głosowania na kandydatów. Jak czytamy na łamach RMF FM – W takim przypadku, jak stanowi Kodeks wyborczy, marszałek Sejmu ponownie zarządza wybory nie później niż w 14. dniu od dnia ogłoszenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w Dzienniku Ustaw. Uchwała PKW nie została dotąd opublikowana. – 

12 maja br. Sejm RP uchwalił ustawę, która zakłada przeprowadzenie wyborów metodą mieszaną, ze względu na regiony, z dużym wzrostem zachorowań na COVID-19. O tym w jaki sposób mogą głosować wyborcy decydują oni sami, albo Minister Zdrowia, który może zablokować przeprowadzenie wyborów w zagrożonych rejonach tradycyjną metodą. Od 13 maja ustawa znajduje się w Senacie i jest wnikliwie analizowana.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: RMF FM

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close