RegionWiadomość dnia

Śląskie ZOO w Chorzowie szturmowane! Ponowne otwarcie 1 czerwca ściągnęło tłumy!

Takich tłumów w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym prawdopodobnie jeszcze w tym roku nie było. Po prawie trzech miesiącach zwiedzający mogli w końcu do niego wejść. A że akurat data ponownego otwarcia przypadła na 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, to i o frekwencję było łatwiej.

 

 

Zobacz także: Koniec obowiązku noszenia maseczek! Ale są wyjątki

-Pierwszą informację dostałem z wrocławskiego ZOO, bo oni się reklamowali i zacząłem szukać w internecie i znalazłem bardzo szybko – mówi jeden z odwiedzających dzisiaj po ponownym otwarciu Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie.

W chorzowskim ZOO zostały wprowadzone nowe zasady zwiedzania. Maksymalnie na terenie ogrodu może jednocześnie przebywać 900 osób. Ze względów bezpieczeństwa nie można wchodzić do wnętrz pawilonów. Zamknięto też wszystkie place zabaw, mini zoo, z użytku wyłączone są też figury zwierząt.

W chorzowskim ZOO zostały wprowadzone nowe zasady zwiedzania. Maksymalnie na terenie ogrodu może jednocześnie przebywać 900 osób
W chorzowskim ZOO zostały wprowadzone nowe zasady zwiedzania. Maksymalnie na terenie ogrodu może jednocześnie przebywać 900 osób

-Musimy dbać nie tylko o zwiedzających. Ze względu na to, że w ogrodzie zoologicznym są bardzo wąskie alejki i nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego, poza tym też na terenie ogrodu zoologicznego przebywają pracownicy, no i tutaj w trosce i zarówno o zwiedzających i o pracowników wprowadzony został nakaz noszenia maseczek – mówi Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Ponadto na terenie ogrodu zabronione jest dotykanie ogrodzeń, barierek i szyb wystawowych. Szereg obostrzeń nie odstrasza jednak zwiedzających, których przyciągać mają nowe atrakcje. Już w styczniu w chorzowskim ogrodzie pojawiły się pingwiny, ale dopiero teraz można je zobaczyć.

Śląskie ZOO w Chorzowie szturmowane! Ponowne otwarcie 1 czerwca ściągnęło tłumy!
Śląskie ZOO w Chorzowie szturmowane! Ponowne otwarcie 1 czerwca ściągnęło tłumy!

-Czekaliśmy na ten moment już od naprawdę dość dawna, troszkę się obawialiśmy też, że to nasze ponowne otwarcie akurat przypadnie w Dniu Dziecka, bo wiadomo, że to jest taka data bardzo szczególna, natomiast na razie wszystko wygląda ok więc myślę, że dobrze się stało, że akurat dziś – mówi Maciej Frątczak, Śląski Ogród Zoologiczny.

Godziny otwarcia oraz ceny biletów nie uległy zmianie. Śląski Ogród Zoologiczny otwarty jest codziennie od godziny 9.00 do 19.00.

 

autor: Piotr Muszalski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close