AlarmRegionWiadomość dnia

Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka

Wracamy do sprawy 11-miesięcznego Mateuszka, którego matka wyrzuciła przez okno swojego domu jednorodzinnego. Kobiecie postawiono dwa zarzuty usiłowania zabójstwo. Znajdujący się od 24 maja w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka chłopiec wychodzi wreszcie do domu.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Stan 11-miesięcznego chłopczyka, który w wyniku działań swojej matki doznał ciężkich obrażeń wewnętrznych i miał złamaną nóżkę, po tygodniu spędzonym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarze ocenili jako dobry i pozwolili mu powrócić do domu. Dziecko zostało wypisane z placówki w piątek. Przypomnijmy, że do nie lada tragedii doszło 24 maja w godzinach porannych. 34-letnia Agnieszka G. wyrzuciła swojego syna Mateuszka z pierwszego piętra jednorodzinnego domu przy ul. Janasa w Rybniku. Dziecko do GCZD zostało przetransportowane natychmiastowo za pomocą helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Co ważne, kobieta po raz drugi próbowała zabić własne dziecko. Do pierwszej próby doszło pod koniec marca br. kiedy to wraz z chłopcem usiadła na torach. Spostrzegawczość maszynisty z nadjeżdżającego pociągu sprawiła, że nie doszło wtedy do tragedii. Prokuratura Agnieszce G. postawiła dwukrotny zarzut usiłowania zabójstwa oraz zastosowała wobec niej środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Kobieta znajduje się we właściwej dla swojego stanu psychicznego placówce, pod opieką lekarzy psychiatrów. Pierwsze badania zaraz po aresztowaniu pokazały, że kobieta cierpi na głęboką depresję, ale w obecności lekarza postawiono jej ww. zarzuty. Kobieta leczyła się psychiatrycznie w czasie pomiędzy tragicznymi wydarzeniami. Teraz grozi jej nawet dożywocie. Według relacji Wojciecha Gumułki, rzecznika prasowego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, do tego typu wypadków dochodzi bardzo często, a opinia publiczna wie zaledwie o 1/3 tego typu przypadków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

źródło: rybnik.com.pl
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Rybnik: Matka rzuciła11-miesięcznym Mateuszkiem przez okno! Są nowe informacje o stanie zdrowia dziecka”

  1. Jak można było oddać Jej dziecko po incydencie z torami?? I jak osobie zaburzonej psychicznie można postawić taki zarzut? System w PL to jednak jedna wielka kpina, a my myślimy o ratowaniu sytuacji związanej z globalnym ociepleniem – z jaskiń żeśmy nie wyszli …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close