Jak Śląsk ma odejść od węgla? Związkowcy znowu rozmawiają z rządem o przyszłości PGG
Górniczy związkowcy spotkali się po raz kolejny z rządem. W spotkaniu uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Dotyczyło ono zespołów roboczych, które mają wypracować metodologię odejścia od węgla.
SZOOOOOK!!! Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!
-Zespół do spraw geologiczno-rynkowych, czyli ten zespół, który pokażę na osi czasu złoża i możliwość ich eksploatacji, ale także komercjalizacji ich na rynku. Drugi zespół jest to zespół czysto społeczny, który pokażę nam w jaki sposób zagospodarować pracowników tych kopalń w ramach tych spółek i trzeci zespół likwidacyjny, czyli ten model likwidacji o którym tutaj mówiliśmy w porozumieniu – mówi Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
Porozumienie między związkowcami a rządem zostało podpisane 25go września. Cały projekt transformacji polskiej energetyki ma powstać do końca roku.
-Dzisiaj będą szczegóły, tak o tym gdzie kto może nie dorobić, ewentualnie o alokacjach i tak dalej o szczegółach będziemy rozmawiać. Natomiast co będzie na Śląsku w zamian za górnictwo pewnie za hutnictwo i za całą resztę przemysłu energochłonnego to już muszą rozmawiać politycy – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący ZOK NSZZ Solidarność Polskiej Grupy Górniczej.
Według tego co zostało ustalone podczas spotkania we wrześniu ostatnia tona węgla ma wyjechać ze Śląska w 2049 roku.
autor: Kamil Rodek
REKORD zakażeń koronawirusem i zgonów. Na Śląsku powstanie specjalny szpital
Rolnicy zablokowali drogi i idą na wojnę z PiS. „Cała ustawa jest do kosza!”
Śląskie: Nie żyje proboszcz parafii w Ustroniu. Miał koronawirusa!