Region

1000 posiłków dla bezdomnych. CH3 Stawy wspiera restauratorów

Centrum Handlowe 3 Stawy postanowiło wesprzeć restauratorów i kupić od nich 1000 posiłków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Te trafią do noclegowni dla osób bezdomnych. Do akcji przyłączył się też Urząd Miasta Katowice i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Pomysł na akcję „3mamy z Kato” pojawił się naturalnie. To kontynuacja wiosennej akcji „3mamy z medykami”, w której pomagaliśmy szpitalom podczas pandemii. Wtedy pomoc otrzymały 2 szpitale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tym razem wspieramy naszych najemców, którzy prowadzą lokale gastronomiczne. Ale na tym nie koniec. Chcieliśmy zrobić coś większego, co wesprze najbardziej potrzebujących mieszkańców Katowic. Dlatego kupione u restauratorów posiłki przekazujemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówi Marta Prusak z Multi Poland, Dyrektorka CH 3 Stawy.

Akcja potrwa do 9 lutego, kiedy to ostatni transport z posiłkami trafi do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Łącznie do 9 placówek podległych MOPS-owi trafi 1000 posiłków z restauracji działających w CH 3 Stawy. Będą to potrawy wywodzące się z kuchni Dalekiego Wschodu, kuchni greckiej oraz amerykańskiej. Uzupełnieniem gorących posiłków będą desery: rurki z kremem, ciastka maślane o smaku orzechowym i karmelowym oraz rozmaite ciasta.

– Dzięki współpracy z Centrum Handlowym 3 Stawami mamy możliwość pomocy prawie 600 osobom. Posiłki trafiają do tych, którzy najbardziej ich potrzebują: do samotnych matek, do matek z dziećmi, do bezdomnych, czy wreszcie do młodzieży, która na co dzień potrzebuje pomocy i ją uzyskuje w schroniskach i klubach. Serdecznie dziękuję wszystkim przedsiębiorcom, którzy w tej akcji biorą udział: restauratorom i Centrum Handlowemu 3 Stawy. Bo solidarność w tych trudnych czasach epidemii jest niezwykle potrzebnamówi Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.

Źródło: CH3Stawy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pyrzowice uruchamiają punkt szybkich testów COVID-19 na lotnisku

Wóz strażacki i dom do samodzielnego złożenia? To i wiele więcej można kupić na aukcjach WOŚP

Niesamowity wideo-mural w Bielsku-Białej! To hołd dla Papcia Chmiela!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close