RegionWiadomość dnia

Niesamowity wideo-mural w Bielsku-Białej! To hołd dla Papcia Chmiela!

Bielsko-Biała żegna Papcia Chmiela. Legendarny twórca polskiego komiksu o przygodach Tytusa, Romka i A’tomka. pojawia się na ścianie Studia Filmów Rysunkowych w formie wideo muralu.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!


– Nawet jeżeli obcowaliśmy z jakimiś komiksami sprowadzanymi z Zachodu, to jednak co swoje, to swoje. Swoje realia, swój dialog w dymkach i słowa, odniesienie do pewnych realiów i rzeczywistości, które miały ówcześnie miejsce to było czymś nowym. Każda z osób, które zajmowała się plastyką i interesowała się tym zagadnieniem, niekoniecznie samym komiksem, musi powiedzieć, że trudno wobec komiksów papcia Chmiela przejść obojętnie – mówi Roman Baran operator obrazu, Studio Filmów Rysunkowych.

Henryk Jerzy Chmielewski to jeden z ojców polskiego komiksu, był rysownikiem i grafikiem. Oprócz tego zasłużonym żołnierzem. Należał do Armii Krajowej i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Zmarł w wieku 97 lat.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Województwo śląskie chce ratować turystykę. Branża turystyczna i gminy otrzymają specjalne środki

Stoki, hotele i restauracje otworzą się 1 lutego? Rząd daje nadzieję, ale nie mówi jednoznacznie nic

Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close