RegionWiadomość dnia

Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]

To nie żart, ani stop-klatka z Polskiej Kroniki Filmowej z lat 60-ych. W Jaworznie, żeby autobus pojechał dalej, pasażerowie musieli wysiąść i autobus popchnąć. Bo było trochę pod górkę, a jezdnia całkowicie oblodzona. Zdjęcia już obiegły Polskę. Polskę – podobnie jak i woj.śląskie – ponownie pod śniegiem.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!


Jeszcze 40 lat temu taki widok specjalnie nie dziwił nikogo. Jest ślisko, autobus trzeba popchać, jeśli chce się dojechać do wyznaczonego celu. Wczoraj w Jaworznie technologia przegrała z oblodzoną drogą. Na ratunek przyszli mieszkańcy.

– Jestem zaskoczony postawą ludzi, którzy byli w autobusie, bo nie spodziewałem się, myślałem, że wyjdzie ze mną raptem parę osób i coś spróbujemy zrobić, ale wysiadł cały autobus i wszyscy, jak jeden mąż, pchaliśmy go pod górkę. Było ciężko, zwłaszcza, że drogi nie były w ogóle odśnieżone, niczym posypane, czysty lód. Ja szedłem akurat bezpośrednio za kołem, to niestety zaliczyłem trzy razy wywrotkę – mówi Daniel Kowalski, mieszkaniec Jaworzna.

Goły lód na drogach. Tak po marznących opadach wyglądało wiele jezdni w woj.śląskim
Goły lód na drogach. Tak po marznących opadach wyglądało wiele jezdni w woj.śląskim

Ale były też poważniejsze zdarzenia. Tego samego dnia na tym przejściu przy ul. Jaworznickiej doszło do wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby.

– Kierujący samochodem peugeot, poruszający się w dzielnicy Szczakowa w kierunku centrum z niewiadomych przyczyn potrącił dwoje osób. To była kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 80 lat, także starsi ludzie, bardzo poważne zdarzenie, utrudnienia w ruchu trwały wczoraj dość długo, policjanci wykonywali tam czynności – mówi asp.szt. Michał Nowak, KMP w Jaworznie.

Według nieoficjalnych informacji starsza kobieta trafiła ze szpitala z licznymi złamaniami, z kolei drugi z seniorów na obserwację. Ślisko było niemal w całym województwie, a służby miały ręce pełne roboty. Po kilku dniach odwilży temperatura znowu spadła poniżej zera, a niektórych kierowców, najwyraźniej zima znowu zaskoczyła.

– Niestety, rzeczywistość znowu rozczarowała, takie właśnie podejście do tematu. Do godziny 9:30 zanotowaliśmy od wczorajszego popołudnia 133 zdarzenia – mówi sierż. sztab. Adam Jakubczyk, WRD KWP w Katowicach.

I niestety, w najbliższych dniach nie zanosi się na poprawę. Według prognoz pogody z opadami śniegu musimy się liczyć na pewno przez najbliższy tydzień.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Włodzimierz Czechowski to pierwszy na Śląsku senior zaszczepiony przeciwko koronawirusowi [WIDEO]

Na czerwonym przez Katowice czy Zabrze nie przejedziesz. Specjalne kamery cykną fotkę i mandat murowany

To jakby umarła część polskiej medycyny. Nie żyje prof. Franciszek Kokot

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close