RegionWiadomość dnia

Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]

To nie żart, ani stop-klatka z Polskiej Kroniki Filmowej z lat 60-ych. W Jaworznie, żeby autobus pojechał dalej, pasażerowie musieli wysiąść i autobus popchnąć. Bo było trochę pod górkę, a jezdnia całkowicie oblodzona. Zdjęcia już obiegły Polskę. Polskę – podobnie jak i woj.śląskie – ponownie pod śniegiem.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!


Jeszcze 40 lat temu taki widok specjalnie nie dziwił nikogo. Jest ślisko, autobus trzeba popchać, jeśli chce się dojechać do wyznaczonego celu. Wczoraj w Jaworznie technologia przegrała z oblodzoną drogą. Na ratunek przyszli mieszkańcy.

– Jestem zaskoczony postawą ludzi, którzy byli w autobusie, bo nie spodziewałem się, myślałem, że wyjdzie ze mną raptem parę osób i coś spróbujemy zrobić, ale wysiadł cały autobus i wszyscy, jak jeden mąż, pchaliśmy go pod górkę. Było ciężko, zwłaszcza, że drogi nie były w ogóle odśnieżone, niczym posypane, czysty lód. Ja szedłem akurat bezpośrednio za kołem, to niestety zaliczyłem trzy razy wywrotkę – mówi Daniel Kowalski, mieszkaniec Jaworzna.

Goły lód na drogach. Tak po marznących opadach wyglądało wiele jezdni w woj.śląskim
Goły lód na drogach. Tak po marznących opadach wyglądało wiele jezdni w woj.śląskim

Ale były też poważniejsze zdarzenia. Tego samego dnia na tym przejściu przy ul. Jaworznickiej doszło do wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby.

– Kierujący samochodem peugeot, poruszający się w dzielnicy Szczakowa w kierunku centrum z niewiadomych przyczyn potrącił dwoje osób. To była kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 80 lat, także starsi ludzie, bardzo poważne zdarzenie, utrudnienia w ruchu trwały wczoraj dość długo, policjanci wykonywali tam czynności – mówi asp.szt. Michał Nowak, KMP w Jaworznie.

Według nieoficjalnych informacji starsza kobieta trafiła ze szpitala z licznymi złamaniami, z kolei drugi z seniorów na obserwację. Ślisko było niemal w całym województwie, a służby miały ręce pełne roboty. Po kilku dniach odwilży temperatura znowu spadła poniżej zera, a niektórych kierowców, najwyraźniej zima znowu zaskoczyła.

– Niestety, rzeczywistość znowu rozczarowała, takie właśnie podejście do tematu. Do godziny 9:30 zanotowaliśmy od wczorajszego popołudnia 133 zdarzenia – mówi sierż. sztab. Adam Jakubczyk, WRD KWP w Katowicach.

I niestety, w najbliższych dniach nie zanosi się na poprawę. Według prognoz pogody z opadami śniegu musimy się liczyć na pewno przez najbliższy tydzień.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Włodzimierz Czechowski to pierwszy na Śląsku senior zaszczepiony przeciwko koronawirusowi [WIDEO]

Na czerwonym przez Katowice czy Zabrze nie przejedziesz. Specjalne kamery cykną fotkę i mandat murowany

To jakby umarła część polskiej medycyny. Nie żyje prof. Franciszek Kokot

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close