RegionWiadomość dnia

Za dużo drobnych w portfelu? Automat w Katowicach rozwiąże ten problem!

Mimo coraz popularniejszych płatności bezgotówkowych, wciąż wiele osób używa gotówki. Ta najdrobniejsza, w postaci monet, czasami stanowi pewien problem. Nie tylko ze względu na wagę. Teraz można samodzielnie wymienić monety na wyższe nominały w tym automacie w katowickim oddziale Narodowego Banku Polskiego.

 

 

– Dobra sprawa z takim automatem. Powinno być tego więcej. – Dlaczego? Czemu tak się przydają? Tych monet się trochę zbiera? – Tak się zawsze wrzucało, zbierało, a teraz jest szansa wymienićmówi Przemysław, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Takie automaty NBP uruchomił w 16 wojewódzkich placówkach w całym kraju
Takie automaty NBP uruchomił w 16 wojewódzkich placówkach w całym kraju

Obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy wysypać bilon na tackę, a maszyna sama przeliczy ile mamy pieniędzy. Po chwili otrzymamy taki wydruk, na którym będzie wykaz, jakie monety wrzuciliśmy i ile pieniędzy dostaniemy w kasie obok.

– Można przychodzić i wrzucać dowolną ilość bilonu, nie limitujemy, nie ograniczamy w żaden sposób. Jeśliby się w urządzeniu pojemnik zapełnił, a do tego trzeba by wrzucić naprawdę sporo tego bilonu, to my wymienimy w czasie rzeczywistym ten pojemnik i można dalej dorzucać bilonmówi Mariusz Siembiga, Oddział Okręgowy NBP w Katowicach.

Takie automaty NBP uruchomił w 16 wojewódzkich placówkach w całym kraju.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Województwo śląskie chce ratować turystykę. Branża turystyczna i gminy otrzymają specjalne środki

Stoki, hotele i restauracje otworzą się 1 lutego? Rząd daje nadzieję, ale nie mówi jednoznacznie nic

Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close