102. rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce i kolejne strajki
28 listopada 1918 r. dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego ustanowiono, że wyborcami jak i kandydatami w wyborach w Polsce mogą być reprezentanci różnych płci. W związku z tym kobiety otrzymały prawo do głosowania i kandydowania. W tę znamienną dla historii Polski datę kobiety i Ci, którzy je w strajkach wspierają ponownie wychodzą na ulice. Największy protest odbywa się w stolicy.
Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!
To dzień, który powinniśmy pamiętać jako kolejny krok Polski w kierunku nowoczesności i otwarcia. 28 listopada 1918 r. dekretem Józefa Piłsudskiego prawo do głosowania i kandydowania dano każdemu bez względu na płeć. W związku z tym 102 lata temu kobiety w końcu mogły głosować. W tę rocznicę protesty w związku z orzeczeniem TK w sprawie aborcji eugenicznej trwają nadal. Największy protest dziś odbywa się stolicy. Ale ludzie protestują też w mniejszych miastach na terenie całej Polski. – Sejm jest odgrodzony barierkami. Na okolicznych ulicach stoją dziesiątki policyjnych radiowozów z włączonymi kogutami. Od czasu do czasu słychać sygnały wzywające do rozejścia się. – czytamy na łamach RMF 24.
Protesty trwają nieprzerwanie od 22 października, gdy wyrok TK został ogłoszony przez prezes trybunału Julię Przyłębską. Przypomnijmy, że tylko ogłoszony bo finalnie nie znalazł się w Dzienniku Ustaw co oznacza, że nie ma mocy prawnej.
źródło: Ogólnopolski Strajk Kobiet, Wikipedia, RMF 24 autor: Bartosz Bednarczuk
Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!
Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela