Region

Sosnowiec: będzie nowy oddział żłobka

Od kilku lat Sosnowiec stale zwiększa liczbę miejsc w żłobku miejskim. Zaledwie 9 miesięcy temu został otwarty najprawdopodobniej największy w województwie śląskim odział przy ulicy Suchej, a miasto już kończy budowę kolejnego i planuje otwarcie następnego! Sosnowiec znalazł się bowiem na liście miast, które właśnie otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Maluch+”.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Przyznane 750 tys. zł pozwoli na utworzenie zupełnie nowego oddziału żłobka miejskiego przy ulicy Piłsudskiego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. – W nowym oddziale zapewnimy opiekę nad 25 dziećmi. Oczywiście przed nami cała procedura związana z przetargami, ale liczę na to, że placówka ruszy w przyszłym roku. Dziękujemy za wsparcie wojewodzie śląskiemumówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Od lutego setka maluchów znalazła opiekę w nowym oddziale przy ulicy Suchej. Całkowity koszt modernizacji budynku, wraz z wyposażeniem, wyniósł 4,5 mln zł. Warto podkreślić, że miasto na adaptację budynku pozyskało największą w województwie śląskim dotację. Teraz dzięki dodatkowym funduszom uda się w tym budynku utworzyć kolejnych 20 miejsc.

– Możemy pochwalić niezwykła skutecznością w pozyskiwania środków programu „Maluch+”. Od wielu lat jesteśmy w czołówce miast, które potrafią pozyskać naprawdę duże fundusze – tłumaczy Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Efektem pracy urzędników jest pozyskanie dofinansowania na ósmy oddział miejskiego żłobka, który właśnie powstaje w Maczkach przy ulicy Skwerowej w budynku szkoły podstawowej. – Tym razem na wsparcie będą mogły liczyć rodziny z południowo-wschodniej części Sosnowca. W placówce, która ruszy w ciągu trzech miesięcy, znajdzie opiekę blisko 60 dzieciwyjaśnia prezydent Chęciński. Koszt wszystkich prac zamknie się w 2,2 mln zł.

Przypomnijmy, że na koniec 2015 roku żłobek miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W tej chwili wliczając siedem oddziałów Żłobka Miejskiego oraz dwa Kluby Dziecięce, miasto dysponuje liczbą 478 miejsc. Po otwarciu ósmego oddziału w Maczkach liczba ta wzrośnie do 538. Przyszły rok to kolejne 25 miejsc w dziewiątym oddziale przy ul Piłsudskiego i dodatkowych 20 miejsc przy ulicy Suchej. Podsumowując, Żłobek Miejski będzie pełnił opiekę nad 583 dziećmi.

Warto również pamiętać, że miasto od wielu lat wspiera pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych na terenie Sosnowca, dopłacając 500 zł do pobytu blisko 600 dzieci. Takie wsparcie pozwoliło na utworzenie kilku niepublicznych placówek sprawujących opiekę nad najmłodszymi sosnowiczanami. – Wliczając środki z budżetu miasta oraz dotację z programu „Maluch+”, w latach 2016-2021, na modernizację budynków oraz wyposażenie nowych oddziałów Żłobka Miejskiego wydamy około 15 milionów złotych – podsumowuje prezydent Sosnowca.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close