KrajRegion

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Choć z szeregiem ograniczeń, to w sobotę, 28 listopada – zgodnie z zapowiedzią rządu zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych. Zarządcy spodziewają się kolejek, bo nie dość, że zbliżają się święta to na dodatek w sklepach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m kw. Takie ograniczenie może komplikować pracę całej galerii.

 

 

Ruszą masowe zwolnienia na Śląsku? To dopiero początek! TOP 5 Silesia Flesz

-Myjmy ręce, używajmy płynów dezynfekcyjnych do rąk a w trakcie robienia zakupów nie zapominajmy o rękawiczkach jednorazowych lub foliowych – informują komunikaty z głośników w jednym ze śląskich centrów handlowych.

-Dodatkowo klienci są liczeni ci którzy wchodzą do galerii jak i do sklepów. Jeżeli będą kolejki, jeżeli klientów będzie więcej w samej galerii to ci którzy będą ponad wyznaczone limity będą musieli zaczekać na zewnątrz i jakby tych zasad będzie pilnowała ochrona obiektu mówi Aleksandra Zwodzińska, Gemini Park Tychy.

Oprócz tego zarządcy centrów handlowych chcą wydłużyć godziny otwarcia, by upłynnić ruch, a napływ klientów rozłożyć w czasie. Sklepy mają pracować w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązkowe ma być zasłanianie ust i nosa przez klientów jak i personel, dezynfekcja rąk oraz utrzymywanie dystansu.

Choć z szeregiem ograniczeń, to w sobotę, 28 listopada - zgodnie z zapowiedzią rządu zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych. Zarządcy spodziewają się kolejek
Choć z szeregiem ograniczeń, to w sobotę, 28 listopada – zgodnie z zapowiedzią rządu zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych. Zarządcy spodziewają się kolejek

– Od początku zresztą pandemii włożyliśmy mnóstwo pracy po to by zapewnić naszym klientom bezpieczny i komfortowy pobyt w naszym obiekcie, a wszystkim pracownikom pracę w bezpiecznych warunkach. Najemcy są doskonale wyposażeni w niezbędne środki sanitarne i teraz już tylko dopinają kwestie otwarcia tak na ostatni guzik – mówi Anna Szczerkowska, Galeria Katowicka

Raczej nikt nie ma wątpliwości, że klienci od soboty ruszą do galerii, bo dla wielu osób zakup odzieży czy obuwia bez wcześniejszej przymiarki to jednak problem.

– Ludzie potrzebują, nie? Tego wyjścia z domu i gdzieś jednak pójść no i coś kupić przy okazji – argumentuje Barbara, mieszkanka Katowic. -No różne rzeczy, zakupy, prezenty na święta ogólnie – dodaje Monika, mieszkanka Katowic.

Od soboty otwarte będą nie tylko centra handlowe, ale też sklepy meblowe i z wyposażeniem wnętrz.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Jest rozporządzenie! Na wigilię możemy zaprosić maksymalnie 5 osób

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close