Region

Potrzebne pieniądze na odbudowę szpitalnego oddziału. Pracownicy UCK w Katowicach proszą o pomoc [WIDEO]

Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę strawionego ogniem oddziału chirurgi układu pokarmowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Na szpitalnym oddziale chirurgii układu pokarmowego były trzy sale operacyjne, w których wykonywano około 100 skomplikowanych operacji miesięcznie.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Praca oddziału jest w tych warunkach bardzo utrudniona. Zostaliśmy przeniesieni na dużo mniejszy oddział, gdzie możemy przyjmować również mniejszą liczbę pacjentów. Niestety ograniczyliśmy w związku z tym możliwość operacji i pomocy pacjentom przede wszystkim onkologicznym. – mówi dr n. med. Daria Drańka – Bojarowska, UCK w Katowicach.

Przypomnijmy, że do pożaru w placówce doszło 14 listopada. Akcja trwała krótko, a chorych oraz personel ewakuowano do drugiego skrzydła placówki. Poza 4 pielęgniarkami, które zatruły się gazami pożarniczymi nikt nie ucierpiał. Jednak straty wstępnie szacuje się na około 3 miliony złotych.

Spaleniu oprócz tego jednego pomieszczenia uległa infrastruktura dostarczająca tlen, kable elektryczne oraz korytarz. W związku z tym remont będzie wymagał gruntownych zmian i przebudowy całego oddziału. – mówi dr hab. n. med. Marek Olakowski, UCK w Katowicach.

Liczy się każda pomoc. Konto do wpłat na odbudowę szpitalnego oddziału znajduje się na oficjalnej stronie placówki www.uck.katowice.pl w zakładce aktualności.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Przy Parku Śląskim powstanie osiedle? Radni z Chorzowa zdecydują o budowie bloków

Metropolia zaapeluje do ministra, by móc wybudować instalację przetwarzania odpadów

Beskidzka 5 pisze do premiera Morawieckiego. Gminy mają swój pomysł na narciarski sezon

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close