RegionWiadomość dniaZdrowie

Pokaz mody przed szpitalem w Katowicach, czyli Fundacja RAKIETY uderza pięknem w raka! [WIDEO]

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach we współpracy z „Fundacją Onkologiczną Rakiety” zorganizowali dziś wyjątkowy pokaz mody. Przed szpitalem, na specjalnie przygotowanym wybiegu w roli modelek zadebiutowały kobiety, które mają za sobą walkę z nowotworem. Wszystko po to, aby pokazać innym kobietom, że choroba nie wyklucza bycia piękną.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Chcemy, żeby nasze pacjentki, pacjentki onkologiczne, których mamy w szpitalu dosyć dużo, zauważyły siebie, jako kobiety również w chorobie. Okazuje się, że badania pokazują, że kobiety zatracają swoją kobiecość w chorobie zwłaszcza onkologicznej, skupiają się na chorowaniu. A przede wszystkim powinny zadbać również o te aspekty życia, o których do tej pory pamiętały – mówi Joanna Chłądzyńska, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

 

Modelki zaprezentowały dedykowaną dla nich kolekcję ubrań projektu marki Furelle. Wszystko, w czym przechadzały się po wybiegu zostało przemyślane. Panie pokazały się w eleganckich, śnieżnobiałych bluzach z nadrukami.

-Grafiki, które są wykorzystane na bluzach to są grafiki, które funkcjonują już w fundacji i były przez kogoś innego projektowane. Natomiast ja sobie pomyślałam, że taka bluza, fajnie jakby służyła też na co dzień. To znaczy, żeby to nie było jakieś stygmatyzowanie osoby, która jest chora i bardzo to pokazywała. Natomiast, żeby one pomiędzy sobą się rozpoznawały, że jak by siebie nawzajem pozdrawiały – przekazuje Iza Jałowiecka, projektantka Furelle.

Pokaz mody przed szpitalem w Katowicach, czyli Fundacja RAKIETY uderza pięknem w raka!
Pokaz mody przed szpitalem w Katowicach, czyli Fundacja RAKIETY uderza pięknem w raka!

Kobiety mające za sobą walkę z nowotworem doceniają takie akcje, bo jak uważają, pomagają one w powrocie do normalności. Nie potrzeba wielkich czynów, aby życie drugiego człowieka stało się lepsze.

-Jestem po chorobie onkologicznej i uważam, że każda jedna rozrywka dla nas, jako kobiet po takich przejściach jest po prostu relaksem, rozrywką i to nam daje życie. Takiego powera do ciągnięcia dalej, żeby żyć i cieszyć się z tego życia – mówi Wioletta Tamberg, modelka „Stowarzyszenie Amazonki”.

 

A cieszyć z życia panie się potrafią. Mimo niedogodności, jakie wiążą się z chorobą onkologiczną, jakim jest chociażby wypadanie włosów i związany z tym dyskomfort, wcale nie czują się mniej atrakcyjnymi. Wręcz przeciwnie, chcą podkreślać swoje piękno.

-Każda z nas jest piękna i uważam mimo przeciwności losu i powinna po prostu pokazywać siebie taką, jaką jest. I uważam, ze powinnam być dumna, że biorę udział w takiej akcji bo bardzo jestem wzruszona, bo te wszystkie panie naprawdę dużo przeszły i cieszę się, że mogę je wspierać w tym – mówi Natalia Maciejczyk, modelka.

 

W najbliższą niedzielę 13 czerwca, na katowickim rynku akcja będzie miała swoją kontynuację. „Kobieta w centrum” to wystawa zdjęć wyjątkowych kobiet, pokazy peruk i nakryć głowy zaprojektowanych z myślą o pacjentkach onkologicznych oraz premiera książki „Rakiety. Pięknem w raka”.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close