RegionWiadomość dnia

Każdy chwali się, co ma najlepszego. ATRAKCJE REGIONÓW do niedzieli w Parku Śląskim

Od piątku do niedzieli w Parku Śląskim potrwają targi turystyczne „Atrakcje Regionów”. Swoją ofertę prezentują przedstawiciele gmin z całego województwa śląskiego i nie tylko.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Głównie to informatory turystyczne, informacje na temat naszego niedawnego projektu „Marka Lokalna”, który w tej chwili, w tym roku doczekał się kolejnej edycji. Kolejni producenci lokalnych produktów będą mogli pochwalić się swoimi produktami – mówi Grzegorz Gawroński, Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica”.

 

Brynica to nie granica to między innymi gmina Bobrowniki, Psary czy Świerklaniec. Ale warty odwiedzenia w województwie śląskim jest też Zielony Wierzchołek Śląska z Kłobucka. Jak zachęcają jego przedstawiciele, to miejsce idealne dla amatorów sportu na wolnym powietrzu.

-Nawet w województwie śląskim mamy takie rzeki jak na Mazurach. Taką rzeką jest Liswarta, która przepływa przez teren Zielonego Wierzchołka Śląska prawie w całości. I rzeką Liswartą można spływać kajakami, bo są przygotowane szlaki kajakowe. A można też wzdłuż rzeki Liswarty jechać rowerem – mówi Marcin Świerczyński, Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska”.

Każdy chwali się, co ma najlepszego. ATRAKCJE REGIONÓW do niedzieli w Parku Śląskim
Każdy chwali się, co ma najlepszego. ATRAKCJE REGIONÓW do niedzieli w Parku Śląskim

Można też wybrać się na drugi koniec Polski, na Suwalszczyznę. Poza broszurami, wystawcy przygotowali charakterystyczne dla swojego regionu przysmaki.

– Tutaj mamy ryby z naszych jezior, bądź co bądź Suwalszczyzna to są okolice już Mazur. Mamy bardzo dużo jezior, które są o wiele czystsze i mniej oblegane przez turystów niż Mazury. Mamy też ciasta regionalne takie jak sękacz, a także przysmaki z pogranicza litewskiego i białoruskiego, na przykład wędzone świńskie uszy – mówi Karol Świerzbin, Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach.

Biorąc pod uwagę, że w czasie wakacji turystyka będzie mogła działać prawie tak jak przed pandemią, wybór miejsc, do których można pojechać będzie naprawdę duży.

-Tak się wyjeżdża w ciemno i nie wiadomo dokąd pojechać i co oglądać. A to jest informator i chętnie przeczytam i zobaczę to, co jest godne uwagi – mówi Romana, mieszkanka Katowic.

Śląskie Targi Turystyki można odwiedzać w godzinach od 10 do 17 w sobotę oraz niedzielę od 13 do 15. Domki wystawowe stoją na placu przed halą Kapelusz.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close