RegionWiadomość dnia

Masz stare opony? Możesz za nie dostać łąkę w Katowicach!

Najpierw były elektrośmieci, teraz będą opony. Katowice po raz kolejny chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem porzucania śmieci byle gdzie. W sobotę na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Milowiciej w zamian za opony będzie można dostać nasiona łąk kwietnych i kompost.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Robimy to dlatego, że nadal musimy mieszkańcom przypominać w jaki sposób pozbywać się odpadów, ta wiedza wciąż nie jest taka intuicyjna, wyrzucamy opony między innymi na śmietniki, a opony nie są odpadem selektywnym, nie są odbierane ze śmietników mówi Wioleta Niziołek-Żądło, koordynator projektów społecznych UM w Katowicach.

W sobotę na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Milowiciej w zamian za opony będzie można dostać nasiona łąk kwietnych i kompost
W sobotę na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Milowiciej w zamian za opony będzie można dostać nasiona łąk kwietnych i kompost

Opony często wyrzucane są do lasów, czy porzucane koło śmietników w centrum miasta. W czasie sobotniej akcji z jednego adresu w Katowicach będą przyjmowane maksymalnie 4 sztuki opon.

-To muszą być opony z samochodów osobowych do 3,5 tony bez felg. W zależności od tego ile opon mieszkaniec przywiezie tyle dostanie saszetek nasion i dostanie jeszcze od nas od firmy MPGK worek kompowitu czyli naszego polepszacza gleb- mówi Edyta Wachelko, inspektor MPGK w Katowicach.

Warto przypomnieć, że od 2013 roku mieszkańcy Katowic w ramach opłaty śmieciowej mogą przywozić do MPGK zużyte opony bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Żeby nie było to wykorzystywane np. przez wulkanizatorów, obowiązuje limit 4 opony na rok. Jutrzejsza zbiórka potrwa od godz. 8 do 13.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close