RegionWiadomość dnia

Bytom kupił furę za 3,5 miliona. Ale to nie limuzyna, a wóz do zadań specjalnych! [FOTO]

Flota samochodowa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. powiększyła się o kolejny pojazd specjalistyczny. Wart blisko 3,4 mln zł, samochód ciśnieniowy marki Kaiser Aquastar od wczoraj /10 czerwca 2021/ wspiera pracę służb technicznych BPK.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Nowy sprzęt umożliwi pracownikom BPK czyszczenie kanalizacji o dużych średnicach, o dużym stopniu zamulenia w trudno dostępnych miejscach na terenie miasta. Auto usprawni pracę pogotowia awaryjnego, ale też będzie wykorzystywane do zapewnienia prawidłowej eksploatacji własnej infrastruktury BPK. Pozwoli także spółce realizować duże zlecenia zewnętrzne tj. inwentaryzację sieci.

Zakupiony pojazd jest obecnie na rynku najlepszym technologicznie autem specjalistycznym służącym do czyszczenia kanalizacji. Model AquaStar z systemem odzysku wody ROTOMAX jest liderem w grupie pojazdów z recyklingiem o dużej wydajności. Dzięki dodatkowej, obrotowej ściance dzielącej w zbiorniku, mogą być transportowane różnego rodzaju substancje.

Wysokociśnieniowa belka płucząca przeznaczona jest do mycia pod wysokim ciśnieniem powierzchni płaskich, np. nawierzchni ulic. Dodatkowo zoptymalizowany układ hydrauliki regulujący pobór mocy w zależności od siły ssania znacznie obniża zużycie paliwa. Ekonomiczny, bo regulowany automatycznie w zależności od zapotrzebowania jest także zużycie wody. Co ważne, zwiększy się jakość czyszczenia dzięki stałemu trybowi pracy, który jest możliwy dzięki układowi regulacji prędkości obrotowej.

 

źródło i zdjęcia: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close