Kultura i rozrywkaRegionWiadomość dnia

Sprawdźcie, które kąpieliska na Śląsku już są czynne, a który wkrótce się otworzą

Temperatury w ostatnich dniach to już prawie lato. Dlatego pierwsze miasta uruchamiają strzeżone kąpieliska. Od piątku 11 czerwca można korzystać z wodnych kąpieli na sosnowieckich Stawikach. Plaża z ratownikami będzie otwarta od 10 do 20.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Na plaży oczywiście będzie cały czas trójka, taki zespół trzech ratowników ratownictwa wodnego, będą cały czas czuwali nad bezpieczeństwem osób – mówi Jerzy Górak, dyrektor MOSiR-u w Sosnowcu.

Na razie zainteresowanie nie jest duże.

Jak jest, właśnie słonko świeci to dużo, a przypuszczam, że w wakacje jeszcze więcej będzie – mówi Małgorzata Sterkowska, mieszkanka Sosnowca.

Do wakacji nie muszą też czekać mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Już w ten weekend będzie można korzystać z kąpielisk na zbiornikach Pogoria I i Pogoria III. Dziś to był dopiero przedbieg, bo prawdziwe oblężenie Pogorie przeżywają oblężenie.

– No akurat z dzieckiem się nie wybieram bo będzie pewnie bardzo dużo ludzi, także raczej mam jutro inne plany – mówi Paulina Raczek, mieszkanka Dąbrowy Górniczej.

Kolejne kąpieliska w Śląskiem już czynne, a będzie jeszcze więcej!
Kolejne kąpieliska w Śląskiem już czynne, a będzie jeszcze więcej!

A jeśli ktoś ma w planach nie tylko opalanie, to na sosnowieckich Stawikach można spróbować sportów wodnych, m.in. wakeboardu.

-Mamy aquator – wodny tor przeszkód i to jest super zabawa, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wygląda dosyć prosto, ale może być wyzwaniem, oprócz tego mamy cały wakepark z przeszkodami na wodzie – wylicza Barbara Pieczonka, menadżer WakeZone Stawiki.

Zarówno na Stawikach, jak i Pogorii III sezon pełną parą ruszy 26 czerwca. Wtedy sosnowieckie kąpielisko będzie się otwierać już o godz. 9. Z kolei plaża na Pogorii zostanie wydłużona ze 100 do 300 metrów.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close