RegionSportWiadomość dnia

Euro 2020 na kanapie? Może lepiej na leżaku? Miasta Śląska i Zagłębia odpalają Strefy Kibica

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przed telewizorem? Jak najbardziej, ale niekoniecznie w domu. Niektóre miasta w województwie śląskim otwierają dziś strefy kibica. Tak jest między innymi w Czeladzi, gdzie na rynku zamontowano już telebim i zawieszono flagi uczestników mistrzostw Europy w piłce nożnej. O odstępy między ludźmi zadbano stawiając oddalone od siebie leżaki.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Przede wszystkim pokażemy wszystkie mecze, to jest bardzo ważne, nie tylko mecze Polaków. Natomiast w dniu meczu Polaków będziemy organizowali tutaj różnego rodzaju konkursy dla dzieciaków, dla starszych, dla kobiet, dla mężczyzn, konkursy sportowe, quizy, ale będziemy także na specjalnie zbudowanej scenie prowadzić studio strefy kibica – mówi Jakub Kużdżał, MOSiR w Czeladzi.

 

Z kolei w Sosnowcu chcą łączyć przyjemne z pożytecznym. W strefie kibica, która jest zlokalizowana przy Zespole Szkół Muzycznych, będzie można przy okazji zaszczepić się na koronawirusa.

– Będzie specjalne miejsce, w którym oprócz oglądania meczu będzie można podejść, wypełnić specjalny formularz i po prostu się zaszczepić. Tak, żebyśmy mogli bezpiecznie oglądać mistrzostwa Euro, a później po mistrzostwach Euro, mam nadzieję trwających dłużej niż trzy mecze, spokojnie wyjechać na wakacje – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Będą prawdopodobnie dostępne trzy szczepionki. Mamy w tej chwili Pfizera, Modernę, staramy się o dostawę Johnsona, mamy wsparcie wojewody i mam nadzieję, że taką dostawę otrzymamy – mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej.

Strefy Kibica na Euro 2020. Gdzie można obejrzeć mecze pod chmurką na Śląsku i w Zagłębiu?
Strefy Kibica na Euro 2020. Gdzie można obejrzeć mecze pod chmurką na Śląsku i w Zagłębiu?

Strefy kibica organizują też podmioty prywatne. Przed Galerią Libero w Katowicach będzie można obejrzeć wszystkie spotkania mistrzostw.

– Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, między innymi konkursy w ramach których do wygrania będą oficjalne piłki z Euro2020, jak i co jest na pewno nie lada gratką dla wszystkich kibiców oficjalne koszulki reprezentacji Polski z podpisem Arkadiusza Milika mówi Aleksander Poltier, manager ds. marketingu Galerii Libero.

 

Polska swój pierwszy mecz na mistrzostwach rozegra w poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 18, a naszym rywalem będzie reprezentacja Słowacji.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close