KrajRegion

Coraz mniej obostrzeń. Więcej wiernych w kościołach, widzów w kinach, w komunikacji miejskiej bez limitów

Wczorajsze zapowiedzi premiera dalszego luzowania pandemicznych obostrzeń ucieszyły przedstawicieli tych branż, które był zamknięte najdłużej. W kinach w Katowicach, jak i wszystkich innych w kraju, od 26 czerwca na widowni będzie mogło zasiąść 75 proc. osób.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Myślę, że to się fajnie sprawdzi w przypadku naszych małych sal, ponieważ w części z naszych kin tzn. w kinie Światowid, czy też kinie Kosmos poza tym, że istnieją tutaj duże sale, naprawdę z dużą ilością miejsc, to są też małe sale, na przykład sala w kinie Światowid ma dwadzieścia kilka miejsc, tak więc przy możliwości wpuszczania połowy widowni tych osób mogło wejść kilkanaście, a teraz będziemy mogli zapełnić prawie całą salę – mówi Agnieszka Skrzelowska, Silesia Film.

 

Od niedzieli w kinach, teatrach czy na koncertach będzie także można kupić jedzenie i picie. 13 czerwca zwiększy się także limit wiernych w kościołach, który będzie teraz wynosił 50 proc.

– Bardzo się cieszymy, że to wracanie do tej nowej normalności będzie także dotyczyło życia religijnego. Myślę, że dla nas wszystkich, zarówno dla duchownych, jak i świeckich, czas limitów, ograniczeń był trudnym doświadczeniem. Teraz zachęcamy, żeby już korzystać z tych możliwości, które mamy, do powrotu na Eucharystię, do czynnego korzystania z sakramentów mówi ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy metropolity katowickiego.

 

Największe zmiany wejdą w życie od 26 czerwca. Wtedy do większości jednostek kulturalnych będzie mogło wejść 75 proc. osób. Zwiększą się także limity osób uczestniczących w zgromadzeniach. W autobusach czy tramwajach limitów nie będzie wcale.

– Kolejne fazy luzowania obostrzeń nie oznaczają końca pandemii. Musimy zachować ostrożność i daleko idącą czujność w tym zakresie, ale wszystko wskazuje na to, że na wakacje, dzięki programowi szczepień, możemy doprowadzić do dalszego luzowania obostrzeń w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP (wypowiedź z 10 czerwca).

 

Ważne jest także to, że do ustalonych limitów nie będą wliczane osoby, które są w pełni zaszczepione na koronawirusa.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close