Region

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą! Pieniądze na walkę z Covid-19 trafiły do kilku szpitali [WIDEO]

Fundacja TVS kolejny raz rusza z pomocą. Tym razem dzięki środkom z 1% podatku Fundacja wsparła Szpital Śląski w Cieszynie oraz Szpital Powiatowy w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Obie placówki otrzymały wsparcie w wysokości 10 000 zł. Darowizna zostanie przeznaczona na zakup środków wspierających walkę z koronawirusem.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Pomoc, którą otrzymaliśmy od początku od takich instytucji jak państwa można powiedzieć uratowała szpital. Bieżące finansowanie było niewystarczającym żeby wszystkie niezbędne zakupy typu środki ochrony indywidualnej i brakujący sprzęt zakupić i gdyby nie ta pomoc to nie wiem jak funkcjonowalibyśmy na bieżącym etapie pandemii – mówi Czesław Płygawko dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jak wiele innych szpitali, także i śląskie placówki znalazły się w trudnej sytuacji zarówno finansowej jak i organizacyjnej.

Bardzo cenna dla nas pomoc szczególnie tak jak pan powiedział, w tym wyjątkowo trudnym czasie pandemicznym. Pieniądze te przeznaczymy na dekontaminację pomieszczeń czyli odkażanie zarówno w izbie przyjęć jak i w oddziale covidowym bo taki oddział posiadamy. – mówi Krzysztof Kowalik dyrektor Szpitala w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

Nie słabną też apele o zachowanie zdrowego rozsądku w trudnym pandemicznym czasie. Musimy pamiętać, że to od nas samych zależny bardzo wiele.

My może nie wiemy co dzieje się w zamnkiętych oddziałach covidowych, tam cały czas trwa walka, walka o każde życie i każde zdrowie. Naprawdę apeluję o to żebyśmy zachowywali dystans, nosili maseczki i starali się jak najbardziej izolować, nie wychodzić jeżeli nie musimy. Naprawdę w ten sposób też możemy pomóc, jest to aple medyków. Oprócz tego, że przekazujemy im środki również stosujmy się do wszystkich obostrzeń – mówi Małgorzata Piechoczek prezes Fundacji TVS.

Już niebawem kolejna szansa na przekazanie 1% podatku na Fundację TVS, która zebrane środki przeznaczy min. na pomoc szpitalom oraz innym placówkom medycznym.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Przy Parku Śląskim powstanie osiedle? Radni z Chorzowa zdecydują o budowie bloków

Metropolia zaapeluje do ministra, by móc wybudować instalację przetwarzania odpadów

Beskidzka 5 pisze do premiera Morawieckiego. Gminy mają swój pomysł na narciarski sezon

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close