Region

Skazani z aresztu w Mysłowicach uczyli się opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi

Skazani z aresztu śledczego w Mysłowicach uczyło się, jak dbać o osoby starsze i niepełnosprawne. Właśnie zakończyli kurs realizowany w ramach programu operacyjnego. Zdobyte umiejętności mają im pomóc znaleźć pracę po zakończeniu kary więzienia.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Zakres obowiązków opiekuna bywa różny. Zależy m.in. od stanu zdrowia osoby wymagającej opieki. Do najczęstszych zadań opiekuna należy:

– pomoc w utrzymaniu higieny osobistej podopiecznego;
– dbanie o czystość mieszkania;
– zajmowanie się sprawami poza domem podopiecznego np. realizowanie recept, opłacanie rachunków czy organizowanie transportu;
– organizacja czasu wolnego podopiecznego;
– instruowanie rodziny podopiecznego m.in. w zakresie realizacji opieki w sposób prawidłowy, czy jej usprawniania.

Zakończony w listopadzie kurs: „Opiekun/asystent osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych” z cyklem zajęć z aktywizacji zawodowej i pierwszej pomocy przedmedycznej realizowany był w ramach projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawiania wolności – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”.

Wszyscy skazani, którzy brali udział w kursie, ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym. Umiejętności i kwalifikacje zdobyte przez skazanych podczas kursu mogą zwiększyć szanse znalezienia przez nich zatrudnienia po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Źródło i foto: ppor. Tomasz Janiec/Areszt Śledczy Mysłowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close