Region

Skazani z aresztu w Mysłowicach uczyli się opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi

Skazani z aresztu śledczego w Mysłowicach uczyło się, jak dbać o osoby starsze i niepełnosprawne. Właśnie zakończyli kurs realizowany w ramach programu operacyjnego. Zdobyte umiejętności mają im pomóc znaleźć pracę po zakończeniu kary więzienia.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Zakres obowiązków opiekuna bywa różny. Zależy m.in. od stanu zdrowia osoby wymagającej opieki. Do najczęstszych zadań opiekuna należy:

– pomoc w utrzymaniu higieny osobistej podopiecznego;
– dbanie o czystość mieszkania;
– zajmowanie się sprawami poza domem podopiecznego np. realizowanie recept, opłacanie rachunków czy organizowanie transportu;
– organizacja czasu wolnego podopiecznego;
– instruowanie rodziny podopiecznego m.in. w zakresie realizacji opieki w sposób prawidłowy, czy jej usprawniania.

Zakończony w listopadzie kurs: „Opiekun/asystent osób starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych” z cyklem zajęć z aktywizacji zawodowej i pierwszej pomocy przedmedycznej realizowany był w ramach projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawiania wolności – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”.

Wszyscy skazani, którzy brali udział w kursie, ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym. Umiejętności i kwalifikacje zdobyte przez skazanych podczas kursu mogą zwiększyć szanse znalezienia przez nich zatrudnienia po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Źródło i foto: ppor. Tomasz Janiec/Areszt Śledczy Mysłowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close