RegionWiadomość dnia

Nie wszyscy medycy walczący z epidemią COVID-19 dostaną dodatek finansowy

Sejm RP zdecydował, że nie każdy medyk, który na co dzień zajmuje się pacjentami z COVID-19 otrzyma dodatek finansowy w wysokości 100% wynagrodzenia. Według wyników ostatniego głosowania, dodatek otrzymają tylko Ci medycy, którzy do pracy przy pacjentach chorujących na COVID-19 zostali zadysponowani przez wojewodę. Opozycja nie kryje oburzenia.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

To co przesądzi czy dany medyk otrzyma tzw. dodatek covidowy równy 100% wynagrodzenia to decyzja administracyjna, czyli w skrócie skierowanie go przez wojewodę do pracy np. z pacjentami chorującymi na COVID-19.  Sejm RP 231 głosami odrzucił poprawki uchwałę Senatu. – Senat wznosił o odrzucenie nowelizacji w całości, argumentując, że narusza m.in. zasadę równości zwartą w art. 32 konstytucji. Wcześniej o podjęcie takiej decyzji dwa razy wnosiła senacka komisja zdrowia. – czytamy na łamach RMF 24. Co więcej nie będzie również podwyżki opłaty ryczałtowej dla podmiotów leczniczych, zwolnienia z konieczności zwrotu części ryczałtu z niezrealizowanych świadczeń oraz nie będzie 100% wynagrodzenia dla osób ubezpieczonych  pracujących w podmiotach leczniczych, którzy przebywają na kwarantannie lub w izolacji lub też izolacji domowej. Opozycja, która głosowanie w Sejmie przegrała nie szczędzi słów w kierunku przedstawicieli partii rządzącej. – Dziś PiS pozbawił większość medyków dodatków za walkę z COVID. Odebrali pielęgniarkom, lekarzom, diagnostom i ratownikom. Twierdzą, że budżet nie wytrzyma wypłat. Równocześnie przekazują Kurskiemu i TVP kolejne 2 MILIARDY złotych. Wstyd. PiS odebrał godność medykom.czytamy w krytycznym wpisie na stronie Platformy Obywatelskiej w portalu społecznościowym Facebook. 

 

źródło: RMF 24, Facebook Platforma Obywatelska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close