RegionWiadomość dnia

JSW i RCKiK: Chętni są, ale nie każdy ozdrowieniec może być dawcą [WIDEO]

Barbórki nie będzie, ale górnicy będą pomagali w walce z koronawirusem. Dzisiaj na kopalni Pniówek należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej chętni mogli oddawać krew.


Jest to akcja barbórkowa. Chcielibyśmy żeby w związku z obostrzeniami, które są nie możemy tych Barbórek obchodzić tak jak co roku, w związku z tym postanowiliśmy dać takie świadectwo tego naszego zaanagażowania i pro społecznej postawy i nastawiliśmy się na osocze. (…) Zakładaliśmy tak wczoraj ostrożnie tę ilość dawców. Jak Państwo wiecie myśleliśmy, że będziemy mieli około 380 do oddania krwi i 155 do oddania osocza. Wczoraj oddało krew 398 dawców. –  komentuje Artur Dyczko, wiceprezes JSW. 

Jednak najpotrzebniejsze jest teraz osocze, ale jego pobranie musi się odbywać wyłącznie w stacjonarnych punktach. Dzięki wspólnej akcji JSW oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa życiodajnego płynu ma nie brakować. Chętni są, ale nie każdy ozdrowieniec może być dawcą.

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close