Region

WAŻNY apel Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej! Dotyczy wszystkich pacjentów

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zwrócił się z ważnym apelem do wszystkich osób, które korzystają z pomocy poradni specjalistycznych.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Pacjenci powinni przychodzić na wyznaczoną godzinę. Nie ma potrzeby, aby zjawiali się w poradni wcześniej, narażając siebie i innych na ryzyko infekcji – mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Sabina Bigos-Jaworowska. Dyrektor podkreśla, że lekarze, diagności, rehabilitanci i pozostały personel medyczny przestrzegają reżimu sanitarnego, który ma zapobiec zakażeniu SARS –CoV-2. Trzeba jednak przypomnieć, że bardzo dużo zależy od pacjentów, którzy codziennie przychodzą po pomoc.

Terminy i godziny wizyt zaplanowano tak, aby ograniczyć liczbę osób przebywających w poradni, w tym samym czasie.

– Tłok sprzyja rozprzestrzenianiu się SARS –CoV-2. W takiej sytuacji na zakażenie koronawirusem narażamy nie tylko siebie, ale także innych oczekujących na wizytę – stwierdza Sabina Bigos-Jaworowska, dodając, że w zatłoczonych miejscach nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, który znacznie zmniejsza możliwość zakażenia nie tylko SARS –CoV-2, ale także np. wirusem grypy.

Rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Anna Szafrańska informuje, że w szpitalu działają wszystkie specjalistyczne poradnie. Rygorystyczne przestrzeganie środków ostrożności przez lekarzy, a także pozostały personel medyczny chroni przed zakażeniem SARS –CoV-2. Lekarze, pielęgniarki położne i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej: maski, gogle, rękawiczki i kombinezony. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury.

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close