KategoriaRegionWiadomość dnia

Sezon Zimowy: 15 podmiotów ujętych w tzw. Wiślańskim Ski Passie

Wisła tak jak i Szczyrk posiada wiele ciekawych tras z szeregiem udogodnień dla amatorów nart czy snowboardu. Wiślański Ski Pass to karnet, dzięki któremu możemy korzystać aż z 15 atrakcji płacąc tylko raz. O karnecie jest głośno od lat, ale nigdy nie zrzeszał na raz takie liczby ośrodków.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

O walorach narciarskich Wisły wiadomo od lat, a dzięki Wiślańskiemu Ski Passowi, który aktualnie zrzesza 15 ośrodków narciarskich w jednym karnecie, można w sposób łatwy i przyjemny korzystać z ich wszystkich na raz. – Narciarze czy snowboardziści nie kumulują się na jednym wyciągu, tylko mają do wyboru aż 7 ośrodków kanapowych, każdy w innej dolinie czy na innym zboczu górskim. Do tego w Wiśle znajduje się kilkanaście wyciągów orczykowych czy talerzykowych. To na pewno będzie miało duże znaczenie przy wyborze miejsca na zimowy wypoczynek czy krótki narciarski wypad w tym sezonieopowiada na łamach ww.wisła.pl  burmistrz Tomasz Bujok.  

Co ważne wyciągi narciarskie ze względu na panującą epidemię COVID-19 przygotowują się do sezonu zimowego już od lata. Wprowadzono szereg udogodnień zgodnych ze ścisłym reżimem sanitarnym, które gwarantują amatorom białego szaleństwa bezpieczeństwo. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, czy tych którzy w starszym wieku chcą nauczyć się jeździć na nartach. W Wiśle znajduje się wiele szkółek narciarskich, licencjonowanych przez Polski Związek Narciarstwa, gdzie naukę jazdy prowadzą profesjonaliści. – Nasi instruktorzy podejmują się nauki jazdy już nawet 2-3 latków. Świetnie sprawdzają się również przedszkola narciarskie, gdzie przez cały tydzień dzieci doskonalą swoje umiejętności pod okiem nauczycieli, zaś rodzice w tym czasie mogą śmigać na trudniejszych trasach – komentuje Tadeusz Papierzyński z UM w Wiśle.

Wyciągi ujęte dla narciarzy w jednym karnecie przedstawiają się następująco: z Wisły – Cieńków, Klepki, Nowa Osada, Partecznik, Pasieki, Sarajewo, Siglany, Soszów, Skolnity, Stok, Stożek, z Ustronia – Palenica, Mała Palenica i Poniwiec, z Istebnej – Złoty Groń.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE!!! Wkrótce rusza szpital tymczasowy w MCK. Będą zmiany ruchu przy Spodku i centrum kongresowym!

Zakupoholicy szczęśliwi. Sprzedawcy też. W sobotę znowu otwierają się centra handlowe!

Bytom chce kupić EC Szombierki! Jest konkretna oferta dla właściciela

UM Wisła 

autor: Bartosz Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close