KrajKultura i rozrywka

17. Bieg po Nowe Życie już 3 października w Warszawie!

Bieg po Nowe Życie wraca do realnego świata. Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów, po czerwcowej edycji wirtualnej, wraca do „rzeczywistego” Wilanowa. Podobnie jak w zeszłym roku uczestników wydarzenia przyjmie Muzeum Pałacu Króla Jana III.

 

17. Bieg po Nowe Życie wraca z nowymi pomysłami!

Cieszymy się, że także i w tym roku, mimo wielu przeciwności niezależnych od nas, możemy działać na rzecz transplantologii właśnie tu, w tak pięknym miejscu – mówi ambasador i współtwórca Biegu po Nowe Życie Przemysław Saleta.

Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej wydarzenie zostanie zorganizowane z szeregiem zabezpieczeń, nie zmienia się natomiast godzina jego rozpoczęcia. Pierwsze sztafety zobaczymy na starcie o 12:00. Na symbolicznej trasie marszu nordic walking pojawią się jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów. Nie zabraknie także przyjaciół i partnerów projektu. 17. Biegowi po Nowe Życie będzie towarzyszyć, organizowana po raz pierwszy na tak dużą skalę, debata o transplantologii.

W pałacowej oranżerii, która zostanie zamieniona na studio telewizyjne poruszać będziemy niezwykle ważne tematy dotyczące stanu oraz wyzwań najważniejszej dla nas gałęzi medycyny. A w studiu pojawią się znakomici goście ze świata medycyny transplantacyjnej, osoby po przeszczepieniu czy ludzie kultury i sportu – informuje Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

W ramach debaty zaplanowano pięć głównych bloków dyskusyjnych. Goście porozmawiają m.in. o koordynacji transplantacyjnej, istotnych sprawach społecznych dotyczących transplantacji czy żywym dawstwie narządów. Przemysław Saleta będzie gospodarzem jednej z części debaty z udziałem ludzi kultury i sportu.

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy warto angażować się w sprawy społeczne i jak wykorzystywać swój wizerunek, by skutecznie pomagać – mówi Saleta.

Bieg po Nowe Życie po roku wraca do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Osoby po przeszczepieniu, sławy polskiej medycyny transplantacyjnej oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – osoby znane ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych  i kabaretowych, aren sportowych i mediów spotkają się ponownie w miejscu, o którego wyjątkowości nie trzeba nikogo przekonywać. Arkadiusz Pilarz – dyrektor Biegu po Nowe Życie informuje, że jesienny Bieg po Nowe Życie ze względu na bezpieczeństwo uczestników będzie skromniejszy niż zwykle, jeśli chodzi o ilość sztafet.

Przewidujemy, że na trasie marszu nordic walking, czyli marszu wsparcia idei  świadomego dawstwa narządów, pojawi się około 50 trzyosobowych zespołów, których starty zostaną rozłożone na trzy godziny. To właściwie jedyna zmiana w programie, pozostałe „elementy” Biegu zostaną w pełni zachowane. Wydarzenie nie straci na jakości – dodaje Pilarz.

Na starcie pojawią się między innymi: Przemysław Saleta, Wojciech Zieliński, Rafał Zawierucha, Kamila Kamińska, Izabela Trojanowska, Izabela Zwierzyńska, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Cieszyński, Cezary Trybański, Jacek Kopczyński, Anita Jańcia, Katarzyna Dąbrowska, Michał Olszański, Krzysztof Wieszczek, Agnieszka Rylik, czy Olga Kalicka.

Jestem dumny z tego, że już od wielu lat we współpracy z Biegiem po Nowe Życie przyczyniamy się do popularyzacji transplantologii w Polsce – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku. – Właśnie dzięki takim działaniom, angażując się społecznie, chcemy rozwijać naszą działalność w zakresie odpowiedzialnego biznesu. Cieszy mnie, że pomimo oczywistych wyzwań organizacyjnych w tym roku, Bieg po Nowe Życie może się odbyć po raz kolejny, przypominając nam wszystkim, że jedna nasza decyzja może kiedyś zmienić, a nawet uratować czyjeś życie.

  1. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 3 października o 12:00 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Informacje:

 

źródło: materiały prasowe
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close