KrajRegion

„W szkole jest bomba wszyscy zginiecie zegar tyka” Placówki oświatowe otrzymują maile z pogróżkami!

Placówki oświatowe w Częstochowie otrzymują maile z informacjami o „tykającej bombie” lub ładunku „z gazem bojowym”. Dyrektor miejskiego przedszkola opublikowała oświadczenie.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Policja w Częstochowie od kilku dni otrzymuje informacje o mailach z ostrzeżeniami o rzekomych bombach w placókach oświatowych.

Mailowe informacje o treściach: „w szkole jest bomba wszyscy zginiecie zegar tyka” lub „W budynku znajduje się ładunek z gazem bojowym Apex. Unieruchomi każdego. Uciekajcie i ewakuujcie dzieci” odbierają dyrektorzy w całym kraju.

Wczoraj, 30 września, w Częstochowie ewakuowano szkołę muzyczną. Maila otrzymała także dyrektor przedszkola miejskiego nr 36.

30.09.2020 r. na służbową pocztę elektroniczną Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie wpłynął e-mail z informacją o zamontowanym w placówce niebezpiecznym ładunku. Dyrektor był przygotowany na tego typu informację, ponieważ wcześniej otrzymał informacje w przedmiotowym zakresie z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, iż w sytuacji otrzymania takiej wiadomości, zgodnie z rekomendacją Centrum Antyterrorystycznego ABW i CBŚP, jest to informacja o bardzo niskiej wiarygodności. Zaleceniem koordynatora CBŚP jest – nie ewakuować. W związku z powyższym po odczytaniu tej wiadomości dyrektor zawiadomił odpowiednie służby. Wszystkie przesłanki wskazywały, że nie ma niebezpieczeństwa i zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci i pracowników oraz biorąc pod uwagę wcześniej przytoczoną informację z Urzędu Miasta Częstochowy odstąpiono od ewakuacji. Po przyjeździe służby zabezpieczyły teren placówki, natomiast pracownicy mieli dalej kontynuować swoje czynności. W ocenie służb nie było żadnego zagrożenia. Miejskie Przedszkole nr 36 w Częstochowie jest placówką bezpieczną, nie występowały i nie występują żadne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci i pracowników” – napisała w oświadczeniu dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close