Region

Coraz mniej zakażonych górników w JSW. W PGG nastąpił wzrost zachorowań

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie odnotowano najwięcej w górnictwie infekcji SARS-CoV-2, zakażonych pozostało jeszcze tylko trzech górników.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W JSW zakażonych jest jeszcze trzech górników. OD początku pandemii w tej spółce węglowej zachorowało łącznie 4147 osób, z których 4144 wyzdrowiało. W kwarantannie wciąż jest 17 pracowników.

W Polskiej Grupie Górniczej nastąpił wzrost zachorowań. Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się łącznie 3272 pracowników PGG, z których 3226 wyzdrowiało. Aktualnie choruje 46 osób, a 95 poddano kwarantannie.

Według danych spółek węglowych, od początku epidemii koronawirusem zakaziło się ok. 8,3 tys. górników z Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółki Węglokoks Kraj i prywatnej kopalni Silesia. Ponad 99 proc. wszystkich zakażonych górników już wyzdrowiało.

Źródło: radio90.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close