RegionWiadomość dnia

2 września wjedzie na tory nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmian jest sporo

W najbliższą niedzielę (02.09) wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy wynikająca z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wraz z końcem wakacji prowadzone remonty przybierają na sile, stąd też na pasażerów czeka kilka istotnych zmian i dlatego w życie wchodzi nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich.

 

Możecie podpatrzeć, jak powstają nasze newsy! ZOBACZCIE nowy spot SILESIA FLESZ!


Zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich. Korekta ma zacząć obowiązywać w niedzielę 2 września. Na pasażerów linii S1 na odcinku Częstochowa – Zawiercie, S5 na odcinku Żywiec – Zwardoń oraz linii S7 w relacjach Chałupki – Bohumin i Rybnik – Sumina czekają utrudnienia. Powodem jest przebudowa torowisk.

KZK GOP postawi ponad 400 tablic elektronicznych na przystankach. Ułatwią pasażerom życie [WIDEO]

-Na odcinku Zawiercie – Częstochowa będą dosyć intensywne prace prowadzone. Pociągi będą kursować tylko po jednym torze, stąd część kursów będzie skrócona, zamiast w Częstochowie będą kończyć swój bieg w Zawierciu. Część pociągów będzie kursować objazdem z pominięciem stacji Korwinów. Jeśli chodzi o linię S5, tutaj dalej trwają bardzo intensywne prace, stąd na całym odcinku od Żywca do Zwardonia za wszystkie pociągi będzie kursować zastępcza komunikacja autobusów – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

2 września wjedzie na tory nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmian jest sporo
2 września wjedzie na tory nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Zmian jest sporo

Tak samo będzie na odcinku Cieszyn – Zebrzydowice. O zmianach powinni szczególnie pamiętać miłośnicy rowerów, bowiem autobusy zastępcze uniemożliwiają przewożenie takich pojazdów. Zastępcze autobusy pojawią się także na trasie S7 Rybnik-Sumina, ale tam utrudnienia rozpoczną się dopiero w październiku. Drobne zmiany w godzinach odjazdów mogą także dotyczyć linii nieobjętych remontami.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close