RegionWiadomość dnia

20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Przez dwa dni biskupi zebrani w klasztorze ojców bernardynów będą rozmawiać na temat najważniejszych spraw Kościoła w Polsce – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Leszek Gęsiak SJ podczas spotkania z dziennikarzami. Jak poinformował, po zakończeniu pierwszego dnia obrad biskupi udadzą się do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie na Mszę świętą, która rozpocznie się o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi ks. dr Jarosław Paszyński, prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Podczas Eucharystii nastąpi ponowienie Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik Archidiecezji Krakowskiej w imieniu metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego powitał wszystkich zebranych na terenie archidiecezji krakowskiej. „Jest to centrum duchowe naszej archidiecezji” – powiedział o Kalwarii Zebrzydowskiej ks. Michalczewski. „Chcemy, by z tej duchowej stolicy naszej archidiecezji płynął ważny głos biskupów” – dodał. Podkreślił, że archidiecezja krakowska bardzo się cieszy, że udało się te obrady zorganizować na jej terenie. Przypomniał też, że obrady w tym miejscu miały odbyć się rok temu, z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, ale wówczas zostało odwołane z powodu pandemii.

 

źródło: KEP

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close