RegionWiadomość dniaZdrowie

20 milionów szczepień do końca kwietnia? Rząd ambitnie o planie szczepień na covid-19

Kolejne grupy wiekowe mogą od dziś rejestrować się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od rana zapisują się 59-latkowie, kolejne roczniki – od 1963 do 1973 będą mogły rejestrować się dzień po dniu od wtorku do 24 kwietnia.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


– Zainteresowanie jest bardzo duże. Mieszkańcy dzwonią, przychodzą osobiście ,chcą się zarejestrować i to coraz młodsze grupy. Pytają osoby bardzo często osoby 40+, które dowiedziały się, że mogą się już zapisywać, co nie jest tak do końca prawdą. Zapisujemy pacjentów według grup wiekowych – mówi Małgorzata Macek, Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk do tej pory w kraju pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 5,5 mln osób. Drugą – ponad 2,1 mln. Zapowiedział także, że do końca kwietnia jest plan wykonania 20 mln szczepień. Jeszcze w tym tygodniu do Polski mają dotrzeć szczepionki firmy Johnson&Johnson.

– W najbliższą środę przyjedzie do naszego kraju pierwsza dostawa, blisko 120 tysięcy szczepionek firmy J&J. To jest szczepionka jednodawkowa. Z tego powodu zostanie w pierwszym rzędzie skierowana do zespołów wyjazdowych – szczepiennych zespołów wyjazdowych, które szczepią pacjentów z ograniczoną mobilnością – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

 

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 12 tysiącach nowych zakażeń. Po raz kolejny najwięcej z nich wykryto na Śląsku – nieco ponad 1,8 tys.

– Zauważamy spadek jeżeli chodzi o wykrywalność zakażeń. Zobaczymy jak w kolejnych dniach będzie kształtować się ta sytuacja, ponieważ był weekend, było mniej badań, także ten efekt 1,8 tys. nowych zachorowań, to można powiedzieć – poniedziałkowy efekt – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Mimo to nadal niepokojąca jest liczba ofiar koronawirusa. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 61 osobach, które przegrały walkę z COVID-19.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miasta na Śląsku przygotowują Punkty Szczepień Masowych. Będzie ich sporo [WIDEO]

Chciał rozdziewiczyć dziecko w samochodzie. W Mysłowicach wpadł 48-letni pedofil. Złapała go WATAHA z Sosnowca [WIDEO]

WIELKI wyciek danych na Facebooku! Policja ostrzega!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close