KrajRegionWiadomość dnia

W środę 23 października rusza w szkołach strajk włoski nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował we wtorek, że w środę, 23 października na terenie całego kraju rozpocznie się bezterminowy protest włoski.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

ZNP oczekuje, że nauczyciele spotkają się z dyrektorami szkół, rodzicami i organami prowadzącymi, by wyjaśnić, na czym polega protest. Związek jest też otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi. Chodzi o to, by uzmysłowić społeczeństwu wartość edukacji, a jednocześnie uczulić na to, jak wiele wymaga się od nauczyciela. Często niezgodnie z prawempisze w mediach społecznościowych ZNP.

W ankiecie, którą ZNP prowadził we wrześniu 55 proc. osób pracujących w oświacie opowiedziało się za „niewykonywaniem pozastatutowych zadań w swojej szkole/przedszkolu/placówce”. ZNP argumentuje, że nauczycielskie wynagrodzenia są bardzo niskie i uważa, że w 2020 roku będą niższe od płacy minimalnej.

Chodzi nam o pokazanie, jak wiele rzeczy nauczyciele zwyczajowo wykonują, choć nie należą one do ich obowiązków. Chodzi o przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy nauczycielimówił szef ZNP, Sławomir Broniarz.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku na terenie całego kraju odbył się strajk nauczycieli.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close