RegionWiadomość dnia

Z Sosnowca do Katowic samochodem w ślimaczym tempie. Ruszył 2 etap remontu na S 88

Z Sosnowca do Katowic na kierowców czeka wiele utrudnień. Rozpoczyna się drugi etap prac na trasie między Katowicami i Sosnowcem. Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu są związane z podparciem wiaduktu nad drogą S 86. Znaki pojawiły się w nocy.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Na razie zawężamy przekroje tak, aby dwa pasy były zawsze dostępne dla kierowców, więc nie powinno to powodować zbyt dużych utrudnień – mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA w Katowicach.

Prace pod wiaduktem nad aleją Roździeńskiego zaczęły się już we wrześniu. Mają one polegać na przygotowaniu wiaduktu do gruntownego remontu, który jest w złym stanie technicznym. Kierowcy muszą również uzbroić się w cierpliwość przy przebudowie skrzyżowania przy Makro w Sosnowcu. Tu od kilu dni wprowadzono nową organizację ruchu.

 

-W tej chwili wykonawca pracuje intensywnie nad przebudową murów oporowych, czyli tych murów, które będą przylegać bezpośrednio do skarpy ziemnej i obok tych murów będą wprowadzone drogi wjazdowe i zjazdowe na to skrzyżowanie, które będzie dwupoziomowe – wylicza Rafał Łysy, UM Sosnowiec.

Całość przebudowy ma kosztować 100 mln złotych, remont ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close