RegionŚwiat

Genialne! Dzięki tej mapie możesz sprawdzić jak wyglądało twoje miasto 750 mln lat temu

Fabryka azbestu, woda albo cmentarz dinozaurów, nigdy nie wiadomo co było na działce, którą chcesz kupić. Dzięki mapie Ancient Earth, można sprawdzić co było na danym terenie 750 mln lat wstecz.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


240 milionów lat temu skrawek ziemi, który kiedyś stanie się Narodowym Centrum Handlowym, był częścią ogromnego superkontynentu znanego jako Pangea. Obejmując prawie całą zachowaną masę lądową Ziemi, Pangea mało przypominała naszą współczesną planetę.

Wyniki są intrygujące: na przykład w epoce wczesnego triasu, National Mall w Waszyngtonie, przylegał prawie bezpośrednio do Mauretanii, ale został oddzielony od kraju północno-zachodniej Afryki przez ogromne wody Oceanu Atlantyckiego.

Zobacz jak wyglądała Ziemia 750 milionów lat temu 

 

Ancient Earth, narzędzie stojące za tą tysiącletnią wizualizacją, jest pomysłem Iana Webstera, kuratora największej na świecie cyfrowej bazy danych dinozaurów. Jak donosi Michael D’estries dla Mother Nature Network, Webster wykorzystał dane z projektu PALEOMAP – kierowanego przez paleogeografa Christophera Scotese,

Genialne! Dzięki tej mapie możesz sprawdzić jak wyglądało twoje miasto 750 mln lat temu
Genialne! Dzięki tej mapie możesz sprawdzić jak wyglądało twoje miasto 750 mln lat temu

Inicjatywa śledzi ewolucję „rozmieszczenia lądu i morza” w ciągu ostatnich 1100 milionów lat – aby zbudować mapę. Użytkownicy mogą wprowadzić określony adres lub bardziej ogólny region, taki jak stan lub kraj, a następnie wybrać datę od zera do 750 milionów lat temu. Obecnie mapa oferuje 26 opcji osi czasu, podróżując z teraźniejszości do okresu kriogenicznego w odstępach od 15 do 150 milionów lat.

Źródło: Smithsonian.com

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close