RegionSport

Julia Wojciechowskia z Bytomia wywalczyła mistrzostwo świata w akrobatyce powietrznej

Ma już na swoim koncie medale mistrzostw Polski i Europy. Teraz wywalczyła ten najważniejszy medal – złoty w mistrzostwach świata, które w ubiegły weekend zakończyły się w hiszpańskiej Ibizie. Mowa o bytomiance Julii Wojciechowskiej, która w parze z Antoniną Trojanowską startowała w kategorii junior mix profesional na szarfie.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Julia Wojciechowska jest uczennicą drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, zaś po lekcjach intensywnie trenuje akrobatykę na kole w powietrzu /Aerial Hoop/ w katowickim klubie SK Talent. Warto dodać, że od 2018 roku rozpoczęła również treningi na szarfie w powietrzu w parze z Antoniną Trojanowską, z którą osiągnęła wielki sukces na mistrzostwach świata.

Julia Wojciechowskia z Bytomia wywalczyła mistrzostwo świata w akrobatyce powietrznej
Julia Wojciechowskia z Bytomia wywalczyła mistrzostwo świata w akrobatyce powietrznej (fot. UM Bytom)

W swojej dotychczasowej karierze Julia Wojciechowska ma na swoim koncie między innymi: tytuł wicemistrzyni Polski w akrobatyce powietrznej w 2018 roku, brązowy medal na mistrzostwach Europy w 2018 roku, zaś w tym roku wywalczyła już wicemistrzostwo Polski  w akrobatyce powietrznej oraz złoty medal w parze z Antoniną Trojanowską na mistrzostwach świata.

Warto dodać, że Julia otrzymała także za dotychczasowe wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej stypendium sportowe z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close