RegionWiadomość dnia

26-latek z Gliwic jechał z promilami i…wbrew obowiązującym restrykcjom!

Głupota nie zna granic – tak można powiedzieć o nieodpowiedzialnym zachowaniu 26-letniego kierowcy z Gliwic. Jak podaje Śląska Policja, kierujący pojazdem wykazał podczas kontroli 1,5 promila alkoholu we krwi, co więcej nie jechał sam, a jego tłumaczenie było dość mgliste. Teraz stracił prawo jazdy, co jeszcze mu grozi?

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Czujni i doświadczeni śląscy funkcjonariusze Policji zatrzymali kierowcę, którego tor jazdy był conajmniej kontrowersyjny, a podczas kontroli wyszło „kilka kwiatków”. Po pierwsze 26-latek miał 1,5 promila alkoholu we krwi, po drugie nie jechał sam. – pasażerami samochodu byli również jego o rok młodszy kolega oraz 16-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Według obowiązujących przepisów dziewczyna powinna być pod opieką rodziców, co więcej w ogóle nie mieli prawa do wspólnej podroży, biorąc pod uwagę obowiązujące w Polsce restrykcje związane z epidemią COVID-19.

Kierowca tłumaczył się mgliście, mówiąc zdziwionym policjantom, że jechali wspólnie na urodziny jego siostry, a przecież nie ma jasnego zakazu przemieszczania się. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy, a wobec całej trójki złożyli wniosek do sądu o ukaranie, ze względu na złamanie aktualnych przepisów, które wprowadził rząd. Jednak egoistyczna chęć zabawy jest u młodych ludzi silniejsza, niż zdrowy rozsądek. Cała „impreza” będzie ich teraz słono kosztować. Jak możemy przeczytać na oficjalnym portalu Śląskiej PolicjiZ pewnością w czasie walki z koronawirusem, udział w imprezie rodzinnej trudno będzie uznać za niezbędny do zaspokojenia potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Nie polecamy tego typu zachowań, a dopóki sytuacja w kraju się nie uspokoi, wszyscy powinniśmy zostać w domach i w ten sposób solidarnie dokładać swoja cegiełkę do walki z koronawirusem. Pamietajmy, że służby mundurowe i tak juz maja duzo pracy związanej przede wszystkim ze sprawdzaniem osób, które znajdują się na przymusowej kwarantannie.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Biskup gliwicki zdecydował kiedy odbędą się bierzmowania i komunie

Prawie 640 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Lekarze ochotnicy poszukiwani! APEL prezesa ORL w Katowicach

źródło: Śląska Policja

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close