KrajRegionWiadomość dnia

Co dalej z 500+ w czasie pandemii koronawirusa? Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos! [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, co dalej z programem 500+ i jakie następne pomysły ma rząd na rozruszanie gospodarczej stagnacji, wywołanej epidemią koronawirusa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

3 miliardy złotych na Fundusz Dróg Samorządowych – zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Ma to być jedna z recept na kryzys gospodarczy spowodowany epidemią koronawirusa.

– Po to, żeby wraz z samorządami, ale głównie w oparciu o środki publiczne, środki centralne, środki z budżetu państwa przekazać pewien impuls rozwojowy dla samorządów, dla małych i średnich firm, bo w powiatach i gminach głównie drogi budują, remontują i modernizują małe i średnie polskie firmy. Nam chodzi o mały, średni polski kapitał, który poprzez budowę dróg tworzy nowe miejsca pracy, nowe warunki do rozwoju gospodarczegomówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier zapowiedział także, że rząd będzie powiększał dług publiczny. Kategorycznie zaprzeczył jednak, że planuje ograniczenie świadczeń socjalnych, jak np. 500 plus. Dodał także, że do tej pory wpłynęło 800 tys. wniosków od przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z tarczy antykryzysowej. Na razie nie wiadomo, kiedy zamknięte sklepy i punkty usługowe będą mogły zostać otwarte. Stąd decyzja o zwiększeniu środków na drogi by coś w gospodarce drgnęło.

? NA ŻYWO: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Środa, 15 kwietnia 2020

– Przedsiębiorcy przed trzema tygodniami prosili mnie, abym w ich imieniu skierował taki apel do pana premiera, do zespołu kryzysowego, do rządu, aby nie zamykać budów. I w Polsce, w odróżnieniu chociażby od Niemiec, Austrii, czy innych państw, nie zamrożono inwestycji. Przedsiębiorcy zapewniają, że na tych budowach zabezpieczają i będą zabezpieczali swoich pracowników na tyle, na ile to jest możliwe przed zakażeniem – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

W ramach funduszu w 2020 roku ma zostać wybudowanych prawie 3,5 tys. km dróg.

 

autor: Paweł Jędrusik (red.W.Żegolewski)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska rozpoczyna sprzedaż maseczek

To pierwszy raz w historii! Studenci sesję będą zdawali zdalnie! [WIDEO]

Maseczki ochronne w sklepach Żabka! Najtańsze na rynku? Wiemy, jaka cena!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close