KrajRegionWiadomość dnia

To pierwszy raz w historii! Studenci sesję będą zdawali zdalnie! [WIDEO]

Takiej sesji i rekrutacji na studia jeszcze nie było. Od kilku tygodni wszystkie uczelnie wyższe pracują zdalnie. Taki tryb nauki nie jest problemem. Niektóre uczelnie stawiają sprawę jasno – studenci po raz pierwszy w historii będą zaliczali sesję zdalnie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Każde zadanie jest oceniane. Suma punktów pozwoli na zdobycie określonej oceny na końcu, jeśli chodzi o część zaliczeniową. Natomiast, jeśli chodzi o część wykładową, tam gdzie mamy egzamin to w przypadku moich zajęć będzie to spotkanie online z grupą 4-5 osób, które będą bezpośrednio prowadziły ze mną dyskusję. W ramach tej dyskusji, będę weryfikował, czy dany student posiada w stopniu satysfakcjonującym wiedzę z danego zakresumówi Bartłomiej Gabryś, Uniwersytet Ekonomiczny.

Uniwersytet Ekonomiczny jednoznacznie zawiesił zajęcia do końca trwania roku akademickiego. Jednak każda uczelnia ma swoje ustalenia. W przypadku Uniwersytetu Śląskiego sprawa jest jeszcze otwarta.

-Zajęcia w trybie zdalnym są prowadzone na Uniwersytecie Śląskim do 26 kwietnia zgodnie z wytycznymi pochodzącymi od rządu. Pamiętajmy, że są kierunki na UŚ, gdzie pewnych zagadnień i przedmiotów nie możemy zrealizować zdalnie, jak choćby zajęć laboratoryjnych – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, Uniwersytet Śląski.

Uczelnie jednakowo podchodzą do sprawy rekrutacji. Niepewny termin matur oznacza też wielką niewiadomą dla przyszłych studentów.

-Jesteśmy przygotowani do tego, żeby uruchomić proces rekrutacji. Tak będziemy też robić. Natomiast tutaj ważne są też te czynniki i elementy, które nie zależą od Politechniki Śląskiej. Czyli to, jakie kryteria należy spełnić, aby ubiegać się o miejsce w szeregu studentów na uczelniach. Ale te kryteria nie zależą od uczelni. Dlatego my też czekamy na decyzję – mówi Jadwiga Witek, Politechnika Śląska.

Czekanie to jest to, co pozostaje uczelniom i maturzystom. Pojawiają się różne scenariusze rozwiązania rekrutacji na studia. Nie jest wykluczone, że na przykład wzięte zostaną pod uwagę na razie wyłącznie oceny na świadectwie. Jeśli matury miałyby się mimo wszystko odbyć, to – zgodnie z zapowiedzią rządu – najwcześniej egzamin mógłby zostać przeprowadzony w czerwcu.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Biskup gliwicki zdecydował kiedy odbędą się bierzmowania i komunie

Prawie 640 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Lekarze ochotnicy poszukiwani! APEL prezesa ORL w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close