KrajRegion

Jest nowy zakaz lotów! Rząd wprowadził zakaz lądowania samolotów z 10 krajów

We wtorek, 10 listopada, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym od środy do 24 listopada będzie obowiązywał zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do 10 państw, w tym m.in. USA, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork. Do północy zakaz dotyczy 34 krajów.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Rząd wprowadził zakaz lądowania na polskich lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych, a także lądowiskach – samolotów z pasażerami wykonującymi loty międzynarodowe z 10 krajów.

  • Bośnię i Hercegowinę,
  • Czarnogórę,
  • Gruzję,
  • Jordanię,
  • Argentynę,
  • Armenię,
  • Kostarykę,
  • Liban,
  • Macedonię
  • USA, z wyjątkiem lotnisk w dwóch stanów: Illinois i Nowy Jork.

Zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Zakaz nie będzie stosowany także do lotów realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium; realizujących zadania na terytorium; wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 11 listopada 2020 r., a traci moc z dniem 24 listopada 2020 r.

Źródło: Dziennik Ustaw, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier Morawiecki: Szczepionka na COVID trafi do Polski! Szczepienia tylko dla chętnych

Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku! Prawie 4400 kolejnych przypadków!

Marsz Wolności 11 listopada w Katowicach bez zgody miasta. Ale i tak się odbędzie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close