RegionWiadomość dniaZdrowie

3 maja w Parku Śląskim będzie się mogło zaszczepić 1600 osób w akcji ZASZCZEP SIĘ W MAJÓWKĘ

895 osób zaszczepiło się w mobilnym punkcie szczepień w Parku Śląskim 2 maja w ramach drugiego dnia akcji „Zaszczep się w majówkę”. W poniedziałek, 3 maja czeka jeszcze 1600 dawek.

 

 

Ze Śląska ruszyły wycieczki zarośniętych do fryzjerów w Małopolsce 😉

TOP 5 SILESIA FLESZ zawsze w niedzielę o 19.50 w TVS!

W niedzielę do mobilnego punktu w Parku Śląskim przy popularnym „Kapeluszu”, zgodnie z zapowiedzią ministra Michała Dworczyka, dotarło kolejne 1000 dawek szczepionki Johnson & Johnson z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dzięki temu na 3 maja pozostało jeszcze 1600 szczepionek.

– Czekamy jak zwykle od godz. 8.00 w Parku Śląskim. Mam nadzieję, że kolejne osoby skorzystają z tej okazji i zaszczepią się jednodawkową szczepionką. Te minione dwa dni pokazały, że nawet pogoda jest niestraszna mieszkańcom, którzy od wczesnych godzin porannych ustawiają się do tego punktu. To pokazuje ich odpowiedzialność za zdrowie nie tylko swoje, ale i innych podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 2 maja – jeszcze przed rozpoczęciem szczepień, ustawiło się pół tysiąca chętnych. Pod koniec dnia jednak każda osoba mogła zaszczepić się „z drogi”, bez długiego oczekiwania.

W pierwszym dniu akcji wykorzystano 1005 dawek szczepionki Johnson & Johnson. Do punktu, kilka godzin przed uruchomieniem, ustawił się kilkukilometrowy ogonek mieszkańców. Nad sprawnym przebiegiem procesu czuwają non stop żołnierze 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

– To oni dbają o to, by oczekujący mieli założone maseczki i aby zachowali odległość. Dodatkowo pracownicy szpitala MSWiA oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego informują mieszkańców o tym, jak można się zaszczepić poprzez inne formy jak infolinia 989 czy portal obywatel.gov.pl – dodaje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

– Zapraszamy chętnych. Specjalne kontenery, w których odbywają się iniekcje, spełniają wszystkie normy związane z punktem szczepień, jest miejsce rejestracji, poczekalnia, gabinet – podkreśla dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach Piotr Grazda.

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. Zaszczepić się mogą również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

W województwie śląskim zostało wykonanych już ponad 1,3 mln szczepień. Według harmonogramu do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja będzie pilnować w Beskidach, czy hotele w majówkę nie będą przyjmować gości

Halo! Warszawa? Gdzie są szczepionki!!! Śląskie miasta wciąż czekają na dostawy

Dąbrowa Górnicza: Będzie praca. 800 osób znajdzie zatrudnieni

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close