AlarmRegionWiadomość dnia

300 górników do wymazów. Koronawirus w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach [WIDEO]

W środę, 22 lipca w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczną się testy na koronawirusa. Przebadanych ma być 300 górników – będą to pracownicy dołowi. Do tej pory w kopalni wykryto 78 przypadków zakażenia koronawirusem. Z kolei 102ie osoby przebywają w kwarantannie. A to oznacza problemy dla prywatnej spółki.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


– Absencja jest na tyle duża w kopalni Silesia, że rzeczywiście te prace na dole są bardzo mocno ograniczone. W weekend zostały zatrzymane dwie ściany wydobywcze, zostały one zatrzymane, odpowiednio zabezpieczone. Na trzy przodki fedruje tak naprawdę jeden, a i tak jest on obsadzony pracownikami firmy zewnętrznejmówi Małgorzata Bajer, PG Silesia.

300 górników do wymazów. Koronawirus w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach
300 górników do wymazów. Koronawirus w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach

Do firmy płyną też dobre wiadomości – 12 osób pokonało już koronawirusa. Z kolei w innych kopalniach w województwie śląskim sytuacja jest już w miarę stabilna.

– Stale monitorujemy sytuację w zakładach górniczych. To, że udało się te ogniska w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Polskiej Grupy Górniczej wygasić nie oznacza, że służby wojewody przestają czuwać. Oczywiście monitorujemy sytuację, spółki też codziennie przysyłają raporty – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Testy na koronawirusa w PG Silesia będą wykonywane najprawdopodobniej przed wejściem do kopalni.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zapowiadają pozew do sądu za marsz nacjonalistów

Fundacja TVS z pomocą dla Hospicjum Cordis. W czasie epidemii koronawirusa potrzebne jest wszystko!

Kopalnie PGG dostały 9 nowych koncesji na wydobycie. Dla których kopalni? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close