Kraj

31-latek z Mysłowic z tytułem Mistrza Świata w siłowaniu na rękę

Radosław Kwietniewski zdobył tytuł Mistrza Świata w siłowaniu na rękę. 31-latek z Mysłowic pokonał rywali i stanął na podium w dwóch kategoriach.

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w armwrestlingu, które odbyły się w Rumi (6-8.12.2019), Radosław Kwietniewski zdobył złoty medal w walce na prawą rękę oraz srebrny medal – na lewą, w kategorii osób niepełnosprawnych, w wadze 80 kg.

Młody sportowiec pokonał rywali, m.in. z Kanady i Słowacji. To największy sportowy sukces zawodnika ze Śląska (dotychczas m.in. tytuł Mistrza Polski i 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w Malezji), choć nie większy niż wygrana w walce o zdrowie.

Radosław Kwietniewski w wieku 14 lat został potrącony przez samochód. Gdy przez kilka miesięcy leżał w śpiączce, lekarze dawali mu 6% szans na przeżycie. Nie było pewne, czy kiedykolwiek się wybudzi, a nawet jeśli – czy będzie chodził i mówił.

Po latach rehabilitacji Radosław Kwietniewski stanął pewnie na własnych nogach  i powrócił do sportu. Ze względu na fizyczne ograniczenia, musiał wybrać statyczną dyscyplinę. Tak zdecydował się rozpocząć przygodę w siłowaniu na rękę. Aktualnie trenuje w największym klubie armwrestlingowym w Polsce – MCKiS Tytan Jaworzno.

Przez 15 lat z klubu wyłoniło się ponad 180 tytułów Mistrza Polski, ponad 100 tytułów wicemistrza Polski oraz II wicemistrzów Polski. Wśród zawodników są medaliści zawodów międzynarodowych, w tym Mistrzów Europy i Świata. Do tej pory zawodnicy MKS Tytan Jaworzno zdobyli łącznie 1300 medali. Jest to rekord wśród wszystkich klubów w Polsce.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Strzelanina w mieście! Obława za mężczyzną, który ostrzelał przystanek autobusowy! [WIDEO]

Pogrzeb rodziny ze Szczyrku, która zginęła w wybuchu gazu odbędzie się 19 grudnia

Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami! [WIDEO]