KrajRegion

Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami! [WIDEO]

Dziś mija 38. rocznica pacyfikacji kopalni „Wujek” w Katowicach. Do Katowic przyjechał m.in. premier Mateusz Morawiecki. Najpierw w intencji poległych górników odprawiona została msza święta. Później pochód przeszedł przed pomnik upamiętniający zabitych górników.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Często karmieni jesteśmy różnymi kłamstwami. Jednym z nich jest to, że to było wypaczenie socjalizmu i wypaczenie władzy komunistycznej. To, co się stało. Otóż nie, to była kwintesencja władzy komunistycznej. Władza komunistyczna nie znosiła wszelkich przejawów wolności, swobód obywatelskich. Komuniści niszczyli je w zarodku i zawsze starali się zrobić wszystko, żeby do wolności nie dopuścić – mówił w Katowicach Mateusz Morawiecki, premier RP.

Do pacyfikacji katowickiej kopalni doszło 16 grudnia 1981 roku. Podczas ataku ZOMO zginęło 9 górników. Dopiero w miniony piątek, po 38. latach, wyrok za tamtą zbrodnię usłyszał Roman S., ostatni nieosądzony funkcjonariusz plutonu specjalnego ZOMO.

Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami!
Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami!
autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: Platforma Obywatelska wybrała kandydata na prezydenta! Schetyna: mówimy NIE władzy PiS!

Wylicytuj dzień z Ferdkiem Kiepskim. WOŚP ma już ponad 300 tys. zł

Prawie 600 tysięcy dla Kasi ze Szczyrku. Zbiórka zakończona

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close