RegionWiadomość dnia

32-metrowy tramwaj wyjechał na śląskie tory. To ostatnia PESA z zamówienia Tramwajów Śląskich

Ostatni z zamówionych trzy lata temu w bydgoskiej Pesie składów dotarł do Tramwajów Śląskich. Pani Dorota już od kilku miesięcy ma okazję wypróbowywać krótszą wersję nowoczesnego wagonu. Jest tu dużo elementów, które mają wpływ na wygodę prowadzenia pojazdu.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Podnóżek podnoszony i z regulacją. Mamy różne osoby, które pracują i to wszystko jest do regulacji. Tak samo podłokietnik regulowany w zależności od wysokości pracownika. – Czyli jest wygodniej pod tym względem, że się lepiej siedzi? -Jest, a poza tym jest bardziej wyciszony. Mamy ten komfort, że nie ma hałasu. Praca jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza mówi Dorota Nowak, motornicza.

Ostatni z zamówionych trzy lata temu w bydgoskiej Pesie składów dotarł do Tramwajów Śląskich
Ostatni z zamówionych trzy lata temu w bydgoskiej Pesie składów dotarł do Tramwajów Śląskich

Dopiero co dostarczony wagon to ostatni „długi”, 32- metrowy skład z zamówienia podstawowego. Tramwaje tego typu są wyposażone w klimatyzację przedziału pasażerskiego, gniazda USB, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej. Nadal jednak na torach spotyka się mocno wyeksploatowane składy. Tramwaje Śląskie są w połowie drogi do ich wymiany. Nowoczesne wagony stanowią ok. połowę taboru przewoźnika.

– Z czego 2/3 każdego dnia wyjeżdża na tory. Innymi słowy, spośród tych które wyjeżdżają zdecydowana większość to są tramwaje nowe lub po gruntownej modernizacji. Koszty są gigantyczne w przypadku zakupu nowych tramwajów. 35 nowych tramwajów firmy Pesa, które zakupiliśmy w ramach bieżącej perspektywy finansowej UE kosztowało 220 mln złotych netto – mówi Andrzej Zowada, Tramwaje Śląskie.

 

To nie koniec, bo Tramwaje Śląskie skorzystały z prawa opcji i tabor zasili jeszcze 5 takich 25-metrowych wagonów. Pesa zaczęła już ich produkcję i powinna je dostarczyć przed umownym terminem, który upłynie we wrześniu przyszłego roku.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Likwidacja górnictwa coraz bliżej. Związkowcy o krok od porozumienia z rządem ws. umowy społecznej

Skarb odkryty w dachu kamienicy! Sensacyjne odkrycie w Będzinie! [WIDEO]

Katowice: Będzie podwyżka cen śmieci. Jaka? Urzędnicy jeszcze nie wiedzą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close