AlarmRegion

Jaworzno musiało wydać pół miliona na usuwanie nielegalnych wysypisk śmieci

W trzy lata prawie 0,5 mln zł. Tyle musiało już wydać Jaworzno na zlikwidowanie 107 nielegalnych wysypisk śmieci, z których usunięto odpady o łącznej masie ok. 412 ton.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Koszt usunięcia tych śmieci wyniósł ponad 440 tysięcy złotych. W 2021 roku na ten cel zabezpieczono 100 tys. złotych. – A przecież moglibyśmy wydać te pieniądze ze zdecydowanie większą korzyścią dla mieszkańców – piszą urzędnicy.

Straż Miejska w Jaworznie systematycznie sprawdza tereny zielone, co procentuje m.in. tym, iż wiele wysypisk zostało zlikwidowanych, a sprawcy wykroczeń, ujawnieni za pomocą np. fotopułapki lub odpowiedzialnej postawy mieszkańców, zostali ukarani.

– Tylko w pierwszym kwartale tego roku Straż Miejska zobowiązała 51. właścicieli i zarządców prywatnych nieruchomości do uprzątnięcia swoich posesji bądź otwartych przestrzeni, na których gromadzono i porzucano śmieci. Pamiętajmy, że niezastosowanie się do wezwania grozi mandatem karnym w wysokości 500 zł – mówi Artur Zięba, komendant Straży Miejskiej.

Dzięki działaniom strażników w latach 2016-2020, uprzątnięto ok. 700 terenów o łącznej powierzchni kilkunastu hektarów.

Urzędnicy apelują do mieszkańców, jeśli będą świadkami wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach o informowanie odpowiednich służb.

Źródło i foto: UM w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Likwidacja górnictwa coraz bliżej. Związkowcy o krok od porozumienia z rządem ws. umowy społecznej

Skarb odkryty w dachu kamienicy! Sensacyjne odkrycie w Będzinie! [WIDEO]

Katowice: Będzie podwyżka cen śmieci. Jaka? Urzędnicy jeszcze nie wiedzą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close